Pohádková vesnička Podlesíčko na Vysočině

Pohádková vesnička Podlesíčko se nachází v samém srdci malebné krajiny Žďárských vrchů v krásném prostředí Českomoravské vrchoviny v blízkosti města Sněžné u turisticky a sportovně známého Nového Města na Moravě. Domečky ve vesničce jsou inspirovány roubenými staveními, které jsou typické pro okolní kopcovitý a zalesněný kraj. Svým vzhledem nijak nenarušují vzhled daného prostředí, naopak ho doplňují jako kdyby tu stály od pradávna.

Reklama

Ve vesničce potkáte pohádkové bytosti a celoročně je pro Vás připraven rozmanitý program, divadlo a další akce jako jsou jarmarky, kde si koupíte ručně vyráběné zboží. Můžete se tak na chvíli vrátit do dětských let nebo do dob, ve kterých žili naši předci.

V okolí Pohádkové vesničky jsou k dispozici rozmanité turistické trasy pro pěší i cyklisty. Nedaleko se nachází i skály vhodné pro lezectví jako je Devět Skal, Dráteničky nebo Čtyři palice. I v zimě si přijdou na své vyznavači zimních sportů, v okolí se nachází množství jezdeckých tratí i sjezdovky.

Sobota 4.10. ve 14:00 hodin – Mezinárodní den zvířat
U nás na Podlesíčku se má Karkulka s vlkem docela ráda, jsou to kamarádi. Jenomže nikdo neví, kdy se vlk narodil. Proto si kouzelné bytosti vybraly právě tento den, aby jeho narozeniny oslavily.

Sobota 11.10. ve 14:00 hodin – Na svatého Andreje první závěje
Pohádkoví kamarádi mají zimu rádi, ale chtějí si užít podzimu, barevného listí a procházek s dětmi. Proto půjdou za čarodějnicí Kanimůrou, aby kouzlem zařídila, ať v říjnu ještě nechumelí.

Sobota 18.10. ve 14:00 hodin – Svatý Lukáš – kožich opraš
Dny už se krátí a zima leze nejen za nehty. Všem na Podlesíčku by se hodil nějaký teplý kožíšek. To náš čert tenhle problém řešit nemusí. Stačí jen pár blech vyprášit a žádný mrazík ho nezaskočí.

Sobota 25.10. ve 14:00 hodin – Princové jsou na draka
Naše Sněhurka pořád čeká na svého prince, ale ne a ne se dočkat. Čarodějnice Kanimůra jí řekla, že princové jsou na draka. Ale chudák holka neví, jak to má chápat a kde má vůbec draka sehnat.

www.pohadkova-vesnicka.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama