Podnikání na mateřské díky internetu

Od narození mého syna uběhl přesně týden naplněný láskyplnou péčí mého manžela a pozorností mých ostatních dvou dětí. Narození mého třetího dítěte se však oproti předchozím dvěma něčím zásadním liší – mým online podnikáním. A tak si po sedmi dnech zase sedám k počítači, tentokrát s miminkem spícím v šátku na mé hrudi, abych se s vámi podělila o radosti i strasti podnikání na mateřské.

Reklama

Jak vypadá mé podnikání na mateřské dnes?

Zatímco si užívám první dny s novým miminkem, přišlo mi hned dvanáct objednávek mého e-booku Jak napsat eBook za 14 dní celkem za 8 251 Kč a k tomu pět objednávek mé knihy Podnikání z pláže – a to bez mého přičinění. Moje plážové podnikání jednoduše pokračuje a objednávky chodí, i když je moje plná pozornost právě někde úplně jinde. 

Výhodou je, že portfolio produktů můžete postupně rozšiřovat podle vašich zkušeností a odborného know-how. Když jsem napsala a prodala několik tisíc knih Podnikání z pláže, tak se mě lidé začali ptát na to, jak napsat knihu. A tak byl další e-book “Jak napsat, vydat a prodat knihu” brzy na světě. A můžu vám na rovinu přiznat – pocit, že je o mě finančně postaráno, i když se právě naplno věnuji miminku, je k nezaplacení. Nejen, že nemusím finančně spoléhat na stát, ale k práci a tvoření se jednoduše můžu vrátit, jakmile se na to budu cítit.

Foto: ©Podnikání z pláže

Život bez podnikání si neumím představit

Úplně jinou situaci jsem zažívala před deseti lety, když se mi narodila má první dcera, Viktorka. Ve dvaadvaceti letech se mi představa, že jsem náhle odkázána na několik tisíc korun od státu a příjem svého tehdejšího muže, příliš nezamlouvala. Nebylo proto divu, že jsme se krátce před jejím narozením pustili do podnikání a 12. května 2006 založili stavební firmu. 

Podnikání mě naplňovalo nejen z finančního hlediska – jednoduše dávalo mému životu hlubší smysl a naplnění, které po pár izolovaných měsících na mateřské většině žen schází. Kromě peněz s sebou podnikání na mateřské přineslo především seberealizaci. 

Skloubení práce a péče o miminko

Je však na místě dodat, že v praxi to už taková idylka nebyla. Důvodem byl především fakt, že má práce spočívala ve schůzkách s klienty, kdy jsem s nimi konzultovala jejich požadavky, pracovala na 3D návrzích a rozpočtech a následně připravovala smlouvy. Pevně dané termíny schůzek a péče o novorozence zkrátka nejdou tak úplně dohromady.

Přestože jsem to s pomocí své sestry, která Viktorku během mých schůzek hlídala, nakonec zvládla, ideální situace to rozhodně nebyla. Schůzky s klienty, mě samotnou i miminko naplňoval stres. A ačkoliv tak bylo naše podnikání úspěšné a rozhodně nás netrápil nedostatek financí, silný pocit viny na sebe nenechal dlouho čekat. Jelikož jsem si však pár dnů nebo týdnů volna nemohla dovolit, zaťala jsem zuby a v práci pokračovala. 

Foto: ©Podnikání z pláže

Jde to i jinak

Poslední tři roky proběhly ve znamení budování podnikání, které mou každodenní přítomnost nevyžaduje. Přináší mi stabilní příjmy ve dne i v noci, aniž bych pro to musela cokoliv udělat – vše se děje automatizovaně. Mým primárním příjmem je prodej e-booku, který mi za poslední tři roky vydělává průměrně čtyřicet tisíc měsíčně. Vše se děje samo – po zakoupení se jim produkt automaticky sám odešle, fakturační systém vystaví potřebné daňové doklady. A to vše bez toho, abych to musela dělat ručně.

Tento model podnikání, který nazývám podnikáním z pláže, je mimo jiné předmětem mého kurzu Podnikání z pláže. A jelikož i tento kurz probíhá online, poslední ročník jsem celý vedla z domova (navíc v posledních týdnech těhotenství). Práce, potažmo komunikace se studenty, tak zahrnovala několik hodin denně. Velkou výhodou je také, že je celé podnikání na internetu a díky tomu jsme mohli cestovat s našim kojencem Juráškem.

Foto: ©Podnikání z pláže

Zkuste to i vy

Pokud vás podnikání z pláže láká, doporučuji pročíst můj eBook zdarma – 8 kroků k podnikání z pláže – který vás provede úplnými základy. A pokud už mezi mé studenty patříte, snad vám dnešní článek dodá potřebnou motivaci. Stačí věnovat prodeji vašeho digitálního produktu dostatek času a energie, a jednou bude takto postaráno i o vás. Přestože může být tato cesta v počátcích velice náročná a namáhavá, vězte, že vaše budoucí já ocení, že jste si ji zvolili. A je už jen na vás, zda budete podnikat z pláže, či třeba své zahrady nebo chalupy. Tak s chutí do tvoření!

Foto: ©Podnikání z pláže

A pokud vás zajímají výsledky mých studentů z kurzu Podnikání z pláže, tak se podívejte na web www.plazovnici.cz Tam najdete spoustu zajímavých projektů a témat.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama