Pochod krajinou barona Ringhoffera


Pochod odstartuje v 23. 4. 2022 v 9:30 v železniční stanici v Mirošovicích za zvuků hudby a přátelského uvítání místními Baráčníky. Pochod pokračuje do Velkých Popovic, kde můžete mezi 10:00 a 13:00 hodinou absolvovat speciální prohlídku místního pivovaru. Vedle mnoha zajímavých informací o historii i současnosti výroby zdejšího piva vás čekají soutěže o originální pivní ceny a v pivovarských sklepích ukázky čepování piva. Chybět nebudou ani osobní setkání s baronem Františkem Ringhofferem, který představí historii svého rodu. Občerstvit se pak můžete v místní Kozlovně.
Další část trasy vede malebnou krajinou přírodního parku Velkopopovicko a Posázaví. Cestou uvidíte významná stavení z dob Františka Ringhoffera, jako je například bývalý hamr a zámek v Kamenici a zastavíte se např. u ukázky proskleného úlu s včelstvem. Projdete také Kostelcem u Křížků, kde objevíte rotundu z 12. století. Cíl pochodu je na náměstí u Obecního úřadu a Kulturního centra v Kamenici. Tam budou zdatní pochodníci, kteří projdou všemi zastaveními, po zásluze odměněni.

Reklama

Baron František Ringhoffer byl majitelem průmyslového impéria a představitelem tehdejší společenské elity. Založil pivovar ve Velkých Popovicích a řadu dalších podniků jako měděný hamr, pilu, cihelnu, mlékárnu. S celou svou rodinou pečlivě udržovali krajinu, vysazovali aleje, upravovali cesty a okolí svých rezidencí zámku Štiřín a zámku Kamenice. Výsledky jejich péče o krajinu jsou patrné dodnes a při turistických výletech po okolí se vám neustále budou připomínat. Stezka, pojmenována právě po tomto výjimečném muži, zavede turisty i k hrobce rodiny Ringhofferů, na trase se dočtete o studnách, ze kterých velkopopovický pivovar čerpal vodu, o židovském hřbitově či i o samotném zámku, který si rod Ringhofferů vybral za svou rezidenci. Stezka navazuje na Pražskou integrovanou dopravu.

Kdy: sobota 23. 4. 2022
Kde: železniční stanice v Mirošovicích

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama