Po modré, po červené, po žluté…

…aneb po medvědích tlapkách pod nejvyšší vrcholy Beskyd!


Beskydy mají mnoho lákadel, ale možná jste ještě neslyšeli o turistických trasách Po medvědích tlapkách. Nevšední regionální značení turistických stezek pro výletníky všech typů, které spojuje symbol medvědí hlavičky tlapek. Ať už pro rodiny s kočárky, babičky a dědy s vnoučaty, školní výlety či ostřílené horaly. Každý si tu najde odpovídající trasu. Po medvědích tlapkách se můžete vydat společně s pěti zvířecími maskoty pod nejvyšší vrcholy čarokrásných Beskyd.


Vydejte se přes vesnice Čeladnou, Ostravici a Malenovice a díky místním znalcům poznejte nejzajímavější místa, krásné výhledy a občerstvovací stanice, které spojili značkami žlutého, oranžového, červeného,  zeleného a modrého medvídka. Můžete se tak těšit na výlet se žlutým medvědem Po medvědích tlapkách dolů k vodopádům říčky Satiny a vzhůru k Medvědí skále nebo na cyklistické putování se zajícem Po medvědích stopách na kole ladnou Čeladnou či výlet s průvodcem krkavcem Kolem řeky Ostravice, aneb – stezka z Moravy do Slezska nebo po oranžových medvědích tlapkách s liškou Po stopách slezského barda Petra Bezruče a nakonec vylézt na horu Ondřejník a za doprovodu jezevce si užít Pohodovou procházku za výhledy na vrcholy Beskyd.

Reklama

Vyrazit na některou z pěti stezek lze nejen ze jmenovaných vesniček, ale ještě lépe přímo od zdejších poskytovatelů ubytování, kteří se také o komfort návštěvníků celoročně starají a rádi poradí i pomohou s výběrem nejlepší trasy přesně pro vás.

Patříte-li mezi soutěživé jedince, nebo máte-li soutěživé děti, nenechte si ujít dlouhodobou soutěž s medvědími stezkami pro děti i dospělé. Stačí dávat bedlivý pozor v místech občerstvení a na trasách stezek, kde jsou umístěny tabule s netradiční otázkou a nepovinným, ale zábavným úkolem pro vás. Odpovíte-li správně alespoň na 5 z uvedených otázek v soutěžním formuláři, budete zařazeni do slosování o zajímavé ceny. Co třeba vyhrát ubytování na celý víkend pro vás a vaši rodinu a vydat se po medvědích tlapkách?


Více informací o projektu Po medvědích tlapkách najde na www.pomedvedichtlapkach.cz.
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama