REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Pískoviště – festival dětské radosti

Pískoviště je pouliční festival pro děti a jejich dospělé. Téma letošního ročníku bylo volně inspirováno Aristotelovou Poetikou, jeho myšlenkami týkajícími se prostorového básnictví a specifického způsobu vzdělávání. Jde o uplatnění principu tzv. peripatetické školy, učení se při chůzi – při interaktivitě jak fyzické, tak duševní, o objevování věcí v prostředí města.

Nechte se vést zelenou linií břečťanu, který je od antických dob symbolem nesmrtelnosti, přátelství a věrnosti. Na několika stanovištích vás čekají divadelní představení, performance, dílny nebo hudební vystoupení. Každé zastavení představí hravě jiného antického filozofa či jeho hlavní myšlenku.

Páteční dopoledne bude patřit školám a školkám, na odpoledne jsou naplánované hned dvě vernisáže: zahájení výstavy obřích soch z písku na náplavce u řeky Otavy a otevření velké interaktivní expozice JÁ město ve Sladovně. V sobotu se pak Písek promění v jihočeské Athény plné zábavy, poučení, antických myšlenek a her. Navštívit můžete Platónovu jeskyni, Ezopovu jámu nebo třeba Orfeův hudební dvoreček. Umělecký program tradičně doplní dračích lodí i amatérských robotiků nebo gigantické pískoviště. V neděli vyrazte za snížené vstupné na film do kina Portyč nebo výstavu do Sladovny.

REKLAMA

Program vzniká živelně před samotným festivalem, pod dramaturgickou taktovkou Sladovny, spolupráci místních spolků a jednotlivců s tuzemskými i zahraničními umělci.

Pískoviště probíhá v termínu 12. – 14. dubna 2023 v Písku!

www.piskoviste.info

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA