REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 30.5. a svátek má Ferdinand

Písek – královské město nad řekou Otavou

16. 8. 2020
Písek odjakživa lákal umělce a romantiky, v letošním létě se pokusí zlákat k návštěvě i vás. Malebné město má co nabídnout, jak rodinám s dětmi, tak i těm, co cestují v páru. Brána jižních Čech se otevírá, tak se nebojte do ní vstoupit!
Písek není již jen pouhým průjezdním bodem při cestě na dovolenou v jižních Čechách. Pobyt v Písku si každoročně dopřává stále více turistů. Důvod je prostý –  Písek má zajímavou a bohatou historii a nudit se zde rozhodně nebudete. Hlavní dominantou města je Kamenný most, který se klene přes zlatonosnou řeku Otavu. Jde nejstarší most ve střední Evropě a večerní procházka přes něj je zážitkem, na který se nezapomíná.
Jen pár kroků od mostu můžete navštívit unikátní městskou elektrárnu, která více než 130 let zásobuje centrum města elektrickou energií. A přímo vedle elektrárny najdete budovu Sladovny, která je pro změnu určena hlavně dětem. Prozkoumejte interaktivní expozice, které jsou přímo určené k hraní a dovádění. Nejmenším návštěvníkům se také budou líbit sochy vyrobené z Písku na náplavce u řeky. Stojí tu celé léto a letos jsou v duchu oslav 777 let od založení města. Stát tu budou až do konce listopadu. Ubytování v Písku hledejte buď v centru anebo v moři píseckých lesů.
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA