Parádní lyžovačka v srdci Krušných hor

Krušné hory zatím nejsou tak přeplněné turisty, a toho je třeba využít. Jsou ideální zimní destinací i pro rodiny s dětmi, protože tu najdete klid na výuku lyžování na nenáročných sjezdařských a běžeckých trasách. Pro zpestření můžete vyrazit na zajímavé výlety po okolí.

O strategické poloze Krušných hor

Reklama

Čechy mají přirozenou hranici tvořenou téměř po celé délce horami – celou severozápadní hranici Čech tvoří právě Krušné hory. Jižně je ohraničuje Český les a Smrčiny (ty leží ve výběžku u Aše) a severně na ně navazuje Děčínská vrchovina.  

Kam vyrazit na zimní krušnohorský výlet?

– do některého z lázeňských měst – na jihu jsou to Františkovy lázně nebo malebný Kynžvart, o něco severněji potom Jáchymov a slavné Karlovy Vary. Nejseverněji najdeme lázně Teplice, které také stojí za návštěvu
– na hrad Loket tyčící se majestátně nad řekou Ohří, i městečko Loket pod ním je velmi krásné
– do Klášterce nad Ohří, perly Krušných hor, známé nádhernou architekturou a výrobou porcelánu
– na zámek Červený Hrádek – aktuálně tam až do února probíhá výstava zapůjčená z libereckého IQ Parku Babylon – vy i vaše děti tam pořádně protočíte své mozkové závity
– do města Kraslice, které si stále zachovalo svoji starobylou kulturu a vyrábí se v něm dechové hudební nástroje

Bublava a Stříbrná – malebné obce na konci světa

Tyto dvě vesnice ležící v koutě Krušnohorska překvapivě nabízí kvalitní lyžařské zázemí pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní. Sjezdovky jsou dostatečně široké a bezpečné i pro začátečníky. Fronty u vleků zde nečekejte, poklid a komorní atmosféra jsou hlavními přednostmi této oblasti. Romantické večerní lyžování tu stojí opravdu za to.

Boží Dar – nové rozšířené sjezdovky a třísedačková lanovka

Na Božím Daru rozšířili sjezdovky a do provozu uvedli novou lanovku – proto už se ani tady ve frontách nečeká. Boží Dar leží v nadmořské výšce 1135 metrů, a proto se tu s nedostatkem sněhu většinou nepotýkají. Najdete tu také kvalitní snowpark a zázemí pro výuku lyžování. Z Prahy je to sem jen 125 km a z Plzně 100 km!

Ubytování? Hlavně v soukromí

Ubytovací kapacity Krušnohorska nikdy nebývají zcela naplněné, a tak si vás budou místní doslova hýčkat. Nejčastěji vám nabídnou příjemné ubytování v soukromých apartmánech. Neradi jezdíte na blint? Pak se podívejte na stránky některého ze slevových portálů. Krušné hory jsou totiž téměř vždy v nějaké probíhající hromadné slevě – ušetřené peníze se pak hodí třeba na skipasy.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama