Orlické hory jako skvělý tip na výlet s dětmi

Váháte, kam vyrazit na výlet s dětmi? Chcete jim dopřát zážitky z přírody i venkova, užít si s nimi procházky a výhledy nejen z rozhleden? Vydejte se do Orlických hor a nebudete litovat.

Reklama

 

 

Orlické hory nejsou jen skiareál

U hranic s polskem v severovýchodních Čechách je pohoří Orlické hory s nejvyšším vrcholem Velká Deštná (1115 metrů). Hory mají i své podhůří s názvem Podorlicko a to je plné krásných údolí, hradů a zámků. Zapomeňte na zimu a běžky a vydejte se sem v letním počasí, ubytování v Orlických horách v chatkách u vody ocení jistě i vaše děti.

Trasy jako dělané pro zvídavé děti

Orlické hory jsou protkané nespočtem tras a stezek, které lákají malé i velké, milovníky cykloturistiky nebo pohových jednodenních vycházek. S dětmi se můžete vydat například prozkoumat výhledy z rozhleden nebo zkusit i krátkou procházku na „Šerlich:

 

       Trasa plná rozhleden  – cesta se hodí pro dětské kolektivy a nebo rodinné výlety s dětmi a trvá 4 dny. Během ní si užijete výhledy z místních rozhleden (Suchý vrch, kopec Klepý, Val, Červená voda)

 

       Procházka od Šerlišského Mlýnu na Šerlich a zpět – Kratší trasa o délce 8 kilometrů je vhodná na pohodovou procházku s dětmi. Začíná i končí u Šerlišského Mlýna a cestou můžete navštívit zbrusu novou rozhlednu na Velké Deštné z roku 2019.

Venkov na horách plný zážitků

Vybavujete si, jak jste byly na prázdninách u babičky a dědy na vesnici? V Orlických horách si to můžete připomenout a zažít znovu a pro děti to bude možná něco úplně nového. Dvorek plný domácích zvířat, hospodářské práce nebo jízda na koni jsou zážitky, které nabízí malé rodinné farmy, na které se můžete také podívat. A jistě neodejdete bez ochutnávky domácích produktů.

 

Venkov tu však sálá i z lidové architektury, kterou na procházkách jistě neminete. Pro Orlické hory byly typické roubené domy se stodolou s vysokou střechou a také sroubek v zemi na skladování potravin. U řek se pak dochovaly dodnes stojící mlýny a v celém podhůří ještě narazíte na několik zvoniček.

Pohádková hra zabaví děti

Děti a pohádky patří neodmyslitelně k sobě, a pokud chcete potěšit je a i sebe (však dětská duše může dřímat i v dospělém), zakupte Vandrovní knížku (k dostání v infostřediskách) a vydejte se na hru “Putování po Kačenčině pohádkové říši”, která spočívá ve sbírání razítek z horských obcí a kolků z muzeí, restaurací apod. Za nejméně 18 razítek získáte jak pohádkový list, tak i hezké odměny jako je hrníček nebo průvodce.

Rozhledny, celá pohádková říše nebo zvířátka na dvorku už se nemůžou dočkat, až se do Orlických hor vydáte!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama