REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata
V okolí

Obyvatele i návštěvníky Luhačovic čeká týden komentovaných prohlídek města

Luhačovice (Zlínsko ) 5. února (ČTK) – Obyvatele i návštěvníky Luhačovic na Zlínsku čeká ke konci února týden různě zaměřených a komentovaných prohlídek města. Akce se uskuteční u příležitosti mezinárodního dne průvodců cestovního ruchu, který je 21.února. Prohlídky se budou konat od 20. do 25. února, sdělila ČTK projektová manažerka cestovního ruchu Jarmila Ďurďová. Luhačovice coby jedno z nejvýznamnějších lázeňských měst v Česku patří k turisticky vyhledávaným místům.

„Na své si přijdou milovníci architektury, historie i slavných osobností. Představíme Zvukovou mapu Luhačovic, majitelé hotelu Radun osobně provedou tímto funkcionalistickým skvostem. Prohlídka pod názvem Tady pramení Luhačovice představí naše město nejen jako lázně, ale jako moderní místo pro život a turistický cíl vhodný pro všechny věkové a zájmové kategorie,“ uvedla Ďurďová.

Týden prohlídek připravili pracovníci luhačovické radnice a městského turistického a informačního centra ve spolupráci s dalšími podnikatelskými subjekty a spolky v Luhačovicích. Zapojí se například tamní Muzeum Luhačovického Zálesí nebo spolek Luhovaný Vincent. Prohlídku zaměřenou na funkcionalistické stavby v Luhačovicích připravila Ladislava Horňáková z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

REKLAMA

Na vzhledu luhačovických lázní se výrazně podílel slovenský architekt Dušan Jurkovič. Představitel secesní architektury, který vytvořil osobitý styl výrazně ovlivněný lidovou architekturou, je autorem mnoha staveb v nejznámějších moravských lázních, stavby vznikly na začátku 20. století. Lázně Luhačovice nyní rekonstruují Vodoléčebný ústav a Říční a sluneční lázně, které jsou také Jurkovičovým dílem. Areál bude přeměněn na muzeum skladatele Leoše Janáčka, který v lázeňském městě často pobýval, a Dušana Jurkoviče. Kromě Jurkoviče ovlivnil vzhled Luhačovic také architekt Bohuslav Fuchs, představitel funkcionalismu. V meziválečném období postavil ve městě několik moderních penzionů, zejména v Bílé čtvrti.

jmk hj

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA