Objevte krásy Jižních Čech s celou rodinou – máme nejlepší tipy!

Začíná období víkendových výletů i plánování letních dovolených. Podívejte se na naše tipy na výlety do Jižních Čech a naplánujte celé rodině spoustu nezapomenutelných zážitků. K tomu si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění.

Nejkrásnější pohádkové zámky

Reklama

Náš první tip na výlet? Zámky, které znáte z českých pohádek a filmů. A že jich v Jižních Čechách je. Princezny a princové se procházeli například na zámku Hluboká. Ten se v Pyšné princezně proměnil v hlavní sídlo Půlnočního království, ve kterém žila Krasomila se svým otcem, panem Králem. Hlubokou jste také mohli vidět ve filmu Pan Tau, pohádce Tři bratři i v celé řadě zahraničních produkcí.

Dalším místem, které si filmaři oblíbili, je Červená Lhota, která se stala dějištěm známé Zlatovlásky, pohádky O štěstí a kráse nebo historických filmů o Petru Vokovi s Milošem Kopeckým a Martinem Růžkem v hlavní roli.

A určitě si nenechejte ujít ani hrad Zvíkov (Sedmero krkavců), tvrz Cukštejn (Ať žijí rytíři) nebo zámek Blatná (Šíleně smutná princezna).

Foto: ©Top-Pojištění.cz

Dobrodružné sportování pro celou rodinu

Když se vydáte na Kleť, nejvyšší bod Blanského lesa, dostanete odměnu v podobě nádherného výhledu do širokého okolí. A potom? Klidně tuhle horu s celou rodinou sjeďte na koloběžce! Na výběr máte ze tří různých tras. Ta nejoblíbenější vede do malebného Českého Krumlova, další do obce Zlatá Koruna, která je známá především svým klášterem, a ta poslední pak do Krásetína, k parkovišti s nástupním stanovištěm lanovky.

Baví vás bobování? Tak se za ním vydejte do Lipna nad Vltavou, kde si ho můžete užít po celý rok. Čeká tu na vás unikátní projekt a jediné místo v České republice, který tvoří vzájemně propletené horská a korytová bobová dráha. Užije si je opravdu celá rodina, přičemž děti od 3 let jezdí s rodiči, a ty, kterým už bylo 8, můžou samy.

V Lipně navíc najdete i velmi oblíbenou stezku v korunách stromů. Je na ní 11 adrenalinových zastávek, i stanoviště, na kterých můžete rozšířit své znalosti o lese a přírodě kolem nás, stejně jako 52metrový tobogán, který se vine středem vyhlídkové věže.

A mezi tipy na výlet s dětmi pak určitě nesmí chybět aquapark. V Jižních Čechách se nachází v historickém Táboře. Užijete si v něm celou řadu atrakcí, vnitřní i venkovní bazén s brouzdalištěm i tobogánem. Jestli v něm chcete strávit více času, je možné si tu půjčit lehátko i slunečník, a až na vás přijde hlad, zajděte do zdejší restaurace nebo bufetu.

Čistá a divoká Šumava

Šumava je pro rodiny s dětmi doslova jako stvořená. Nabízí nejen skvělé výletní stezky, ale také celou řadu zajímavých a vzdělávacích aktivit. Určitě si nenechejte ujít stezku lesních her na Stozči. V této původně dřevařské obci se nachází výchozí body na výlety ke Schwarzenberskému plavebnímu kanálu, k Plešnému jezeru i ke Stožecké kapli. Děti si pak zamilují místní návštěvnické centrum s expozicí o šumavském ekosystému, stejně jako Areál lesních her se spoustou her.

Oblíbeným rodinným výletním cílem je i Soumarský most. Čeká tu na vás stezka pro bosé nohy, rašeliniště se skřítkem Rašelinítkem i zajímavé muzeum

Krásy Dolního Rakouska

Z Jižních Čech je to doslova coby kamenem dohodil do Rakouska. Jen hodinu od hranic se například nachází Linec (Linz) plný historických památek i moderních budov, muzeí i cukráren, ve kterých můžete ochutnat symbol celého města – delikátní křupavý linecký koláč. Dostat se do Lince můžete pohodlně vlakem nebo i vlastním vozem.

Myslete na bezpečí své rodiny i na výletech

I když si na výletech užíváme spoustu zábavy, je dobré myslet i na své zdraví a bezpečí zřízením tuzemského cestovního pojištění online. Proč si ho sjednat, když každý máme svou „modrou kartičku“? Úkolem tohoto cestovního pojištění je nabídnout něco navíc, například úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti na cestách, které se vztahuje na celou rodinu, havarijní pojištění nebo pojištění zavazadel. Všechna tahle připojištění vám mohou ušetřit nemalé peníze, které byste jinak museli platit z rodinného rozpočtu, což by ho zvlášť v dnešní době, určitě zabolelo. Přitom vás tuzemské cestovní pojištění vyjde jen na pár korun. Podívejte se na srovnání cestovního pojištění a hned to uvidíte sami.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama