Objevte Krásu létání v Pevnosti poznání

Krása létání pohledem vědy bude hlavním tématem akce pro celou rodinu, která startuje v Pevnosti poznání 9. listopadu v 10 hodin. Návštěvníci uvidí výstavu reálných leteckých motorů i menší modely letadel, vyzkouší si virtuální realitu nebo zúčastní zajímavých přírodovědných workshopů a chemických pokusů. Tým popularizačního centra na interaktivním programu spolupracuje s firmou Honeywell z Hluboček u Olomouce, která si letos připomíná 70 let od počátků letecké výroby na střední Moravě.

Reklama

Málokdo ví, že lidé z Olomoucka zanechali nesmazatelnou stopu v historii letecké výroby v Československu. Navíc na práci místních pokračovatelů speciální výroby narazíte dnes v letounech celého světa. Do pevnosti dopravíme opravdové unikáty jak z historie, tak i to nejnovější. Lidé si budou moci například zblízka prohlédnout naší vlajkovou loď proudový motor HTF7000,“ pozval na program ředitel firmy Martin Šebesta.

V rámci víkendových aktivit si mohou zájemci vyrobit papírového draka a srovnat anatomii ptáků s technickým řešením letadel. „Zaměříme se také na téma 3D tisku a interaktivních map v nejvytíženějších letištích světa a vysvětlíme si, co je to  Reynoldsovo číslo a  jakou roli hraje v létání,  “ doplnil Roman Chvátal, programový ředitel Pevnosti poznání.

www.pevnostpoznani.cz

Foto: ©Pevnost poznání Univerzity Palackého

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama