REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

Nevíte kam v létě? Zůstaňte v Česku!

Tuzemská dovolená vyjde levněji a kvalita služeb roste

Pryč jsou doby, kdy jediná správná dovolená byla ta u moře. V posledních letech táhnou i české lokality. Loni strávila dovolenou v Česku zhruba třetina Čechů, letos počítají odborníci s podobnými čísly. Vždyť v kvalitě služeb už se čeští hoteliéři bez problémů vyrovnají těm ve světě. Pokud tedy pořád nemáte jasno o plánech na léto, zůstaňte doma a zkuste třeba české hory.
Dovolená v Česku už se neomezuje jen na pobyty v kempech a chatičkách. Češi pomalu přicházejí na chuť i pobytům v tuzemských hotelech. I tak tuzemská dovolená vyjde levněji, navíc ji není potřeba  plánovat s předstihem několika týdnů a pokud vyberete tu správnou lokalitu a hotel, dostanete za své peníze služby evropské úrovně.

Pryč jsou situace, kdy vám v hotelové jídelně naservírovali knedlíky z prášku a okoralé pečivo. Místo polotovarů se teď v hotelových restauracích vaří z domácích surovin a podle tradičních regionálních receptů. V Krkonoších tak turisty hostí kyselem, borůvkovými knedlíky nebo bramborovými sejkorami.

Rapidně stoupla i kvalita dalších služeb. Wellness centra už jsou dnes standardem. Součástí hotelů bývají i posilovny, kryté bazény, půjčovny sportovních potřeb nebo úschovny kol.

REKLAMA

Na hory a do přírody
Nejvíce Čechů loni vyrazilo na jih Česka. Špatně ale nedopadly ani české hory – nejčastější cíl těch, kteří dovolenou chtějí prožít aktivně. Třeba ve Špindlu se na konci dubna rozjel letní provoz většiny lanovek a v krkonošských hotelech tak tisíce lyžařů až do podzimu vystřídají vyznavači pěší a cykloturistiky nebo nordic walkingu, disciplíny, která si v Česku nachází stále víc příznivců.

Nordic walking – fenomén posledních let
Severská chůze, jak zní český název pro toto u nás poměrně nové sportovní odvětví, je označení pro dynamickou a svižnou chůzi za pomoci sportovních holí. Platí, že jde o ideální cvičební metodu pro ty, kteří s pohybem po delší době začínají. Je ale potřeba si dobře osvojit techniku, protože nesprávně prováděné pohyby mají nulový, v krajním případě i negativní efekt. Na přírodních cestách mají hole ještě tu nespornou výhodu, že poskytují stabilitu a oporu. 

Na hory si často ani nemusíte vozit vlastní kola. Některé hotely nabízejí v rámci letních dovolenkových balíčků půjčení kol po celou dobu pobytu zdarma, nebo alespoň s výraznou slevou. K zapůjčení tady bývají i hole pro nordic walking a další potřeby pro sport. K tomu vám personál často přibalí i pozornost v podobě turistických map, volňásku na lanovku, brožurky s tipy na výlety nebo svačinových balíčků, aby vás na túře nepřepadl hlad.

Za relaxem na Šumavu

Stejný balzám na duši a pro plíce jsou i pobyty na Šumavě. Zdejším lokalitám se často s trochou nadsázky přezdívá „vzdušné lázně“ a za odpočinkem sem utíká stále více Čechů. Pokud jste propadli horolezectví a boulderingu, pak vyrazte do Ždárských vrchů, které jsou v tomto směru jednou z nejlepších lokalit v Česku.

Když začne pršet…
Právě riziko špatného počasí je často důvodem, proč Češi raději volí dovolenou v cizině. Dnes už ale existují i možnosti, jak v hotelu příjemně přečkat letní bouřku. Nabízí se masáž, pobyt v sauně, whirlpoolu nebo odpočinek u krytého bazénu. Existence wellness centra přímo v hotelu se dnes stává jedním z klíčových faktorů, podle kterého Češi volí dovolenou.

A pokud zvolí správně, na wellness procedurách mohou i ušetřit. Některé hotely totiž tyto procedury ke svým prázdninovým pobytům přibalují gratis nebo s výraznou slevou.  Jde tak o příjemný nadstandard, za který se v zahraničí draze platí. Nejčastěji v Česku zůstávají rodiny s dětmi, ale výjimkou nejsou ani dvojice. Ty často využívají nabídky romantických balíčků, kdy mohou po celodenním poznávání českých hor večer společně relaxovat při wellness procedurách nebo večeři při svíčkách.

REKLAMA

Autor: Lucie Štěrbová & OREA HOTELS
Inzertní sdělení:  OREA HOTELS , největší český hotelový řetězec s více než 20 hotely v těch nejatraktivnějších lokalitách České republiky vybírá z nabídky hotelů a jejich letních balíčků
Do baťůžku svačina, hurá výlet začíná!
Dovolená v srdci Krkonoš, pod křídly OREA Hotelu Arnika. Do akčního balíčku vám tady kromě svačiny na každý výlet, připravili mapky a tipy na výlety zdarma, slevy na půjčovnu kol nebo volné vstupy do fitness, whirlpoolu a bazénu.

Poklad bukanýra Milovouse
Zažijte se svými dětmi dovolenou v pirátském duchu. V OREA Hotelu Devět Skal  v Novém Městě pro vás personál připravil animační program. Kromě toho zdarma i půjčení kol, bazén a fitness

Senzační prázdniny
Užijte si senzační prázdniny v OREA Vital Hotelu Sklář v Harrachově. Luxusnější ubytování tady nenajdete. Přidejte k tomu bohaté snídaně a večeře a slevy na procedury a máte dovolenou jako z pohádky.

Pohodové přenocování
OREA Wellness Hotel Horizont leží na horské louce v srdci Šumavy a disponuje například bazénem s protiproudem, římskými lázněmi, saunou nebo whirlpoolem. Ideální na útěk před stresem a povinnostmi.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA