REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.12. a svátek má Květoslava
V okolí

Naučná stezka Sudslavický okruh

19. 6. 2016

Na pravém břehu řeky Volyňky nedaleko města Vimperk se rozprostírá přírodní rezervace Opolenec. Již před 33 lety zde vznikla jedna z nejstarších pošumavských naučných stezek, která funguje dodnes.
V roce 2010 prošla díky Českému svazu ochránců přírody (ČSOP) Šumava a programu NET4GAS Blíž přírodě velkou rekonstrukcí a tak tu na návštěvníky čeká na naučné stezce Sudslavický okruh 15 infotabulí a dřevěný mobiliář, jako jsou lavičky, zábradlí, přelezy pastvin a stojan na vrcholovou knihu.

Zajímavostmi stezky jsou památná Sudslavická lípa, která je druhou největší lípou v ČR s obvodem kmene 11,7 m a stářím 600 let, nebo paleontologicky významná Sudslavická jeskyně. Na jaře tu na louce kvetou orchideje a na podzim tu najdete hořeček mnohotvarý český. Stezka je interaktivní. Velcí i malí návštěvníci si mohou vyzkoušet např. odhad vzdálenosti v přírodě. 

REKLAMA

místo: Vimperk, okres Prachatice, Jihočeský kraj
kudy tam: Od Sudslavické lípy u mlýna Vanických 5 km severně od Vimperku na pravém břehu řeky Volyňky. V blízkosti zastávka bus Vimperk, Sudslavice.

Společnost NET4GAS je provozovatelem přepravní plynárenské soustavy a rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí. Je dlouholetým generálním partnerem ČSOP, se kterým se podílí na zpřístupnění přírodně cenných lokalit veřejnosti.

REKLAMA

Více informací i tipů na výlety najdete na www.blizprirode.cz

Foto: Český svaz ochránců přírody

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA