REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Naplánujte si nezapomenutelnou dovolenou na Kypru

Propadněte kouzlu Kypru. Tato prosluněná destinace nabízí turistům přemíru atraktivních míst, prosluněné pláže a tradice. Vyberte si zájezd na Kypr, který vám zprostředkuje hromadu krásných zážitků.

Kypr, to je především romantika, písečné pláže, průzračné moře a spousta historických památek. Stačí si zvolit tu správnou oblast a budete toho mít k pozvání více než dost. Oblíbený dovolenkový ráj nejenom Čechů je pomyslným klenotem Středozemního moře. Jestliže vás čeká dovolená na Kypru, určitě vám přijde vhod několik praktických tipů.

Začněte v hlavním městě Kypru

Jako každý správný návštěvník Kyperské republiky, neměli byste si nechat ujít hlavní metropoli ostrova. Je to město Nikósie, kde na vás čeká přemíra historických památek. Romantické procházky v uličkách města, zastávky u významných staveb, ale i noční život a vynikající gastronomie. Tohle všechno je Nikósie v celé své kráse. A jaká místa se pro vás stanou zajímavá?

REKLAMA

 • Byzantské muzeum a galerie
 • Muzeum kyperské numismatiky 
 • Kostel Panny Marie Chrysospiliotisy
 • Kyperské archeologické muzeum

Obdivovat budete také vstupní bránu Famagusta, která je spojena s vyhlídkou věží. V každém případě se zaměřte na vyhlášenou čtvrť Laiki Gaitonia, kde na vás čeká opravdu krásná podívaná.

Kypr, to není jenom Nikósie

Jak asi každý správně tuší, Kypr toho nabízí podstatně více než jen hlavní metropoli. Zavítat můžete třeba do města Pafos, jehož dominanty se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO. Jmenovat lze kupříkladu místní katakomby, archeologický park a starověkou pevnost. A jakým dalším městům byste měli dát zelenou?

 • Kyrenia
 • Proratas
 • Limassol
 • Larnaka

Své kouzlo má pochopitelně i město Varosha a mnohá jiná. Záleží na tom, co od dovolené na Kypru očekáváte. Pro někoho však města nebudou dostatečným naplněním. Pak tedy nezbývá než se vydat do přírody.

Přírodní zajímavosti Kypru

S Kyprem se neodmyslitelně pojí i přemíra jiných krás. Oblíbeným cílem je pohoří Troodos. Mnozí ale míří i k přírodní rezervaci Akamas. Jedinečné scenérie a pestrá fauna a flóra si získají naprosto každého. Důkazem toho jsou i vodopády Caledonia Waterfall. A co dalšího ke Kypru neodmyslitelně patří? Jsou to určitě místní pláže kde si každý přijde na to své.

 • Blue Lagoon
 • Coral Bay
 • Makronissos Beach
 • Nissi Beach

To je spousta vodních radovánek, které mohou mít podobu vodního lyžování, potápění nebo adrenalinového windsurfingu. V lepším případě nemusíte nic dělat a budete se jen tak povalovat na krásné pláži s hřejivým sluncem v zádech. Ti pohybově aktivnější pak mohou vsadit i na turistiku, popřípadě cykloturistiku, pro níž jsou na ostrově vhodné podmínky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dovolená na Kypru

Kypr je bezpochyby velkým lákadlem, proto o něm přestaňte pouze snít a zhmotněte své tužby ve skutečnost. Dovolená na Kypru by měla být v ideálním případě naplánována od A až do Z. Připravte se dopředu a budete mít jistotu, že vám neunikne žádná zajímavost. Při sestavování itineráře se vaší pravou rukou stane internetový portál cKlub.cz. Ten toho přináší více než dost.

 • Praktické informace o všech destinacích světa
 • Cestopisy a blogy
 • Inspirace na zajímavá místa

Pusťte se do diskuzí s ostatními cestovateli. Nechte si doporučit výjimečné lokality, na něž v běžných cestovních průvodcích jenom stěží narazíte. Nastudujte si recenze hotelů a pak si jednoduše vyberte zájezd na Kypr, který bude šitý přímo pro vaše potřeby. Ano, takhle snadné je plánování dovolené na Kypru, jíž si díky tomu užijete plnými doušky.

Hola hola, Kypr volá. Proto neotálejte a začněte s plánováním dovolené v této prosluněné destinaci, kde si každý typ cestovatele najde to své.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA