REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Na kole za českými granáty!

15. 6. 2020
Hledáte nové cyklovýlety a nevadí vám krapet šlápnout i do mírného kopce? Vypravte se s námi do oblasti Českého granátu a k úpatím vrcholků Českého středohoří.
Výlet zahájíme ve městě Lovosice, kde nejdříve navštívíme novou Vyhlídku U Zámečku. Je z ní krásně vidět dominantní Lovoš, nedaleký vrch Radobýl i řeka Labe. Než vyrazíme, ještě si dopřejeme občerstvení v místním Café Zámeček a pak už hurá do sedla. Vyrážíme po cyklotrase č. 3118.
Snadná trasa po vedlejších silničkách nás za necelou hodinku dovede to města Třebenice. Tady stojí jistě za návštěvu Muzeum Českého granátu, kde uvidíme i repliku sady šperků Ulriky von Levetzow, kterou jí daroval jako výraz své lásky světoznámý básník J.W. Goethe.
V Třebenicích se ještě zastavíme v jedinečné Čokolatérii a po sladké odměně pokračujeme dále v cyklistické výpravě.
Cyklotrasa č. 3118 nás vede přes Dlažkovice do Lkáně. Zde na cyklistickém rozcestí vybíráme trasu č. 3119. Ta nás vede po polní cestě pod hrad Hazmburk a dále přes Slatinu.
Po 14 kilometrech a další hodince jízdy se dostáváme do Libochovic. Tady si nemůžeme nechat ujít návštěvu místního zámku Libochovice. Využijeme základního prohlídkového okruhu, díky kterému projdeme takřka všemi staletími a dozvíme se řadu informací. Zajímavá je pak i expozice o životě a díle místního rodáka J. E. Purkyně. Překrásnou součástí zámeckého areálu je volně přístupná zahrada a park.
V nohách už máme přes 27 kilometrů a pro cestu zpět do Lovosic je možno využít vlak. My se ale chceme ještě projet, a proto vyrážíme po stejných cyklotrasách přes oblast Českého granátu zpět do Lovosic.
Ten, kdo nemá ještě dost, tak se vypravte  na výtečné občerstvení cca 4 km rovinkou do usedlosti Dvůr Perlová voda. Mají zde vlastní pivo, bistro jen pro cyklisty, vynikající domácí hamburgery i zákusky.
Trasa: Lovosice – Sulejovice – Třebenice – Dlažkovice – Lkáň – Klapý – Slatina – Libochovice
Délka výletu: 27 km, Stoupání: 297 m, Klesání: 270 m – vše v jednom směru
Trasa na mapy.cz zde: https://mapy.cz/s/mesozasozo

Více tipů na cyklovýlety i turistiku najdete na www.stredohori.cz

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA