Na cestách po Dunajské cyklostezce v dolnorakouském Podunají

© Donau Niederösterreich, Andreas Hofer

Reklama

 

Dunajská cyklostezka je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších cyklistických tras Evropy procházející na 260 km Dolním Rakouskem. V 10 etapách severně a jižně od Dunaje vede cyklostezka většinu času po idylických zpevněných cestách s výhledem na stříbřitě modrou hladinu mohutného proudu Dunaje.

 

Velmi oblíbená je etapa krajinou Wachau, kulturní památkou UNESCO. Také nádherný kraj v okolí města zahrad Tulln a bohaté lesy národního parku Donau-Auen (Dunajské luhy) na východě Rakouska jsou cyklistickým rájem, která jen čeká, až ho prozkoumáte.

 

© Donau Niederösterreich, Stefan Fürtbauer

 

Vyplatí se naplánovat si více času, abyste cestou mohli objevovat úžasné památky a zajímavé výletní cíle jako klášter Melk, ukázkové zahrady DIE GARTEN TULLN anebo římské město Carnuntum a po sportovním úsilí si ještě stihli v klidu vychutnat výtečnou kulinářskou nabídku a excelentní vína regionu v některém z četných vinných šenků. Během letních měsíců zvou navíc pohádková místa na trase k příjemnému ochlazení.

 

Kdo by chtěl zažít krásnou krajinu podél cyklostezky přímo z vody, může části etap urazit na palubě lodi nebo pomocí lodního převozu střídat levý a pravý břeh.

 


© Donau Niederösterreich, Andreas Hofer

 

Dolnorakouský region kolem Dunaje lze rovněž poznávat ze sedla elektrokola, které si můžete vypůjčit přímo na místě. Nabíjecí stanice pro elektrokola jsou zdarma k dispozici u příslušných partnerských podniků projektu mobilita (obce, hotely, hostince, kavárny).

 

Kdo hodně jezdí na kole, potřebuje vydatný spánek. 31 podniků Bett+Bike oceněných známkou kvality uvítají „kolaře“ také jen na jednu noc, nabídnou bezpečná místa pro úschovu kol a možnost usušení oblečení a vybavení. Ubytovatelé navíc vypomůžou při menších závadách poskytnutím nářadí a zprostředkují kontakt k nejbližšímu cykloobchodu.

 

Bližší informace na www.dolni-rakousko.info/dunajska-cyklostezka

 

© Donau Niederösterreich, Andreas Hofer

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama