Muzeum regionu Valašsko: Skvělé místo pro školní výlet

Zvažujte, kam vyrazit s dětmi na školní výlet či exkurzi? Vyzkoušejte bohatou nabídku poboček Muzea regionu Valašsko. Najdete zde zábavu i spoustu zajímavého poznání z různých oborů lidského vědění, ať už formou běžné návštěvy či oblíbených lektorských programů a projektových dnů. Jejich kompletní nabídku najdete na stránkách Muzea regionu Valašsko. Spolu s termínem si zde můžete domluvit také Vaše individuální požadavky, abyste si odsud odvezli nejen vědomosti, ale i skvělý zážitek. 

Reklama

Zámek Vsetín

Děti školního věku se určitě zabaví třeba na zámku Vsetín. Jeho dominantou je 60 metrů vysoká zámecká věž s krásnou vyhlídkou na město a okolí. Cestou na ni projdete přírodovědnou expozicí, jejíž součástí je i akvárium s živými rybami z řeky Bečvy. Největší rozlohu zabírá expozice Živá paměť regionu, v níž objevíte spoustu zajímavostí z historie i současnosti Valašska. Při návštěvě rozhodně nevynechejte Templářský sklípek s replikou rytířského sálu, středověkou kuchyní a hernou plnou zbroje a různých interaktivit. Zámek je otevřen celoročně, každý den mimo pondělí, vždy od 9:00 do 17:00 hodin.

Foto: ©Muzeum regionu Valašsko

Hvězdárna Vsetín

Hvězdárna Vsetín se nachází nedaleko zámku na ulici Jabloňová a pro školní kolektivy je jako stvořená. Děti si mohou během exkurze prohlédnout pozorovací kopuli s velkým dalekohledem, hydrometeorologické přístroje zdejší stanice ČHMÚ či model Sluneční soustavy s maketami planet a interaktivní sluneční hodiny. Během prohlídky se dozvíte spoustu zajímavostí o astronomii, kosmonautice a navazujících přírodních vědách. Odborní pracovníci hvězdárny sázejí na interaktivitu a neformální přístup, takže návštěva nebude jen poučná, ale i hravá. Objednávejte se na tel. 737 211 819.

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Empírový zámek s rozsáhlým parkem prošel v letech 2019 až 2022 kompletní rekonstrukcí, která památku patřící pod správu Muzea regionu Valašsko posunula do 21. století. Hlavním návštěvnickým lákadlem je multimediální expozice Člověk v krajině, krajina v lidech (aktivní odkaz na video , která za pomoci projekcí a dalších moderních technologií přibližuje, jak se měnil vztah lidí k okolní přírodě od pravěku po současnost. Děti si mohou užít zábavu i ve zdejší herně a edukačních místnostech, kde probíhají lektorské pro školy. Bezbariérovost objektu je zajištěna výtahem, občerstvení si lze zakoupit v zámecké kavárně. Zámek je otevřen celoročně, každý den kromě pondělí, vždy od 9:00 do 17:00 hodin.

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí

Není Lešná jako Lešná. Ve Zlínském kraji najdete hned dva zámky s tímto názvem a lidé si je občas pletou. Ten patřící pod správu Muzea regionu Valašsko se nachází ve stejnojmenné obci nedaleko Valašského Meziříčí a návštěvníci si mohou vybírat ze vskutku různorodé nabídky. Díky zážitkově koncipovaných programům si odnesete nevšední zážitek nejen z prohlídky zámeckých interiérů, ale i přilehlého vyhlášeného zámeckého parku. K vidění (a vyzkoušení) je i historická školní třída či rozsáhlá expozice bankovek z celého světa. Hlavní sezona probíhá od dubna do konce září. V říjnu je zámek otevřen pouze o víkendech a státních svátcích, v pracovních dnech probíhají pouze lektorské programy a akce na objednávku. V listopadu se zámek na pár týdnů uzavírá, aby mohl být vyzdoben do vánočního hávu. Zdejší adventní akce a výstavy navštíví každý rok tisíce malých i velkých návštěvníků, včetně školních kolektivů z širokého okolí.

Areál kostela sv. Trojice ve Valašském Meziříčí

Starodávný kostelík i s okolním prostranství prošel v uplynulých letech rozsáhlou rekonstrukcí, která z něj vytvořila příjemnou odpočinkovou oázu v blízkosti rušného centra města. Její součástí je i naučná stezka s modely hmyzu v nadživotní velikosti, která propojuje historický areál s nedalekým moderním hřištěm na druhém břehu Bečvy. Pokud si z naší nabídky vyberete například projektový den Ze života hmyzu, děti se v jeho průběhu stanou vědci i pozorovateli, na hřišti si užijí spoustu zábavy a prostřednictvím závěrečného workshopu si upevní nabyté znalosti formou řady tvůrčích aktivit.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama