Muzeum Nové Strašecí zve na Den s Kelty 2022

Muzeum Nové Strašecí pořádá v pátek 20. května 2022 od 9.00 do 17.00 hodin tradiční Den s Kelty, kterým si každoročně připomínáme výročí nálezu slavné opukové hlavy Kelta ze Mšeckých Žehrovic!

Reklama

Pro letošní 79. výročí je opět připraven celodenní program v muzeu a jeho okolí tentokrát s tématem „Hroby válečníků“. Dopolední program bude zaměřen na školní skupiny, kterým budou v expozici Keltů i před muzeem nabídnuty ukázky keltských zbraní, činnosti a hry spojené s keltským válečnictvím, do kterých se budou moci zapojit. Novinkou bude fotokoutek s dobovým oblečením a válečnickými atributy a interaktivní pohřeb dle skutečných nálezů hrobů bojovníků ze středních Čech. Keltové z Kmene Boionia před muzeem budou vybaveni též keltskou kuchyní. Na stanovištích s ukázkami bude instalována hra, jejíž vyhodnocení proběhne v muzeu. Kromě fotokoutku bude připravena také ražba mincí. Odpoledne program završí přednáška archeologa Mgr. Jana Turka, Ph.D. na téma keltských hrobů. Jan Turek část své profese věnoval výzkumům pohřebišť z různých období pravěku a na toto téma přednáší po celém světě.

Vstup do muzejní expozice „Keltové na Rakovnicku“ bude zdarma. Návštěvníci si budou moci v průběhu akce zakoupit i odborné knihy s keltskou tematikou , repliky keltských korálků a mincí či tematické suvenýry.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama