Muzejní noc v České Lípě v duchu hornickém

V pátek 10. 6. se otevře areál Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě již podevatenácté Muzejní noci, tentokrát s tématem navázaném na novou stálou expozici o těžbě uranu – v duchu hornictví.

Reklama

Večer započne v městském parku hornickým průvodem, kterému na náměstí T. G. M. předá klíč od České Lípy a nadvládu nad městem paní starostka.

Kromě nevšedního pohledu do všech muzejních expozic bude pro návštěvníky připraven bohatý kulturní program z části se dotýkající právě tradicemi opředeného hornictví: ochutnávka hornické kuchyně, ukázka slavnostního pasování do cechu hornického, tzv. skok přes kůži, ukázky báňské záchranné techniky a možnost vyzkoušet si praktické dovednosti báňských záchranářů. Děti se pobaví u divadelních pohádek a během putování po „tovaryšské stezce“. Hudebního programu se zhostí dechová hudba Mostečanka se svým hornickým repertoárem a Jazzová farma českolipské zušky. Závěr večera vyvrcholí ohňovou a světelnou show.

Program Hornické muzejní noci

18.00 Hornický průvod z městského parku na náměstí T. G. Masaryka a do muzea
19.00 Otevření Hornické muzejní noci
19.30 Hornická loutková pohádka
20.00 Mostečanka – hornický dechový orchestr
20.45 Skok přes kůži
21.15 Verbováníčko – interaktivní pohádka
22.00 Jazzová farma ZUŠ Česká Lípa
22.00 Hornická loutková pohádka
23.00 Světelná show

S platnou vstupenkou z muzejní noci bude možno v těchto večerních hodinách navštívit i Šatlavu – archeologické muzeum Českolipska, kde bude též připraven tematický program.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama