REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Město Rožnov pod Radhoštěm obnovuje kůrovcové holiny

24. 2. 2020

Až desetinásobně větší počet sazenic stromů oproti minulým letům plánuje vysadit společnost Městské lesy Rožnov v roce 2020. Oproti minulým letům, kdy to bylo kolem 10, maximálně 15 tisíc stromků ročně, plánují letos Městské lesy Rožnov vysadit až 200 tisíc sazenic. Na vině je velmi špatná situace kvůli kůrovcové kalamitě, která v posledních letech drtivě zasáhla celou zemi. Sázet se v Rožnově bude ve dvou vlnách, první z nich bude přibližně od března do května, druhá vlna pak přijde na řadu na podzim od konce září do listopadu. Sázet se budou především buk, jedle, dub, javor a jilm.   

„Zatímco v minulých letech jsme sázeli kolem 10, maximálně 15 tisíc sazenic stromů ročně, tak na rok 2020 pojedeme na maximum, co nám dovolí kapacity. Vypadá to, že vysázíme až 200 tisíc kusů stromů. Konkrétně se bude jednat především o sazenice buku, jedle, dubu, javoru klenu a jilmu horského,“ říká jednatel společnosti Městské lesy Rožnov Rostislav Polášek. Sázet se v městských lesích v Rožnově bude ve dvou vlnách. „Na jaře budeme sázet přibližně od března do konce května, na podzim potom zhruba od konce září do listopadu. V obou případech se to může trošku posouvat dle aktuálního počasí,“ řekl Polášek.

REKLAMA


V souvislosti s razantním navýšením počtu sazenic, které mají zajistit dlouhodobou obnovu lesa po kůrovcové kalamitě, se Městské lesy Rožnov obracejí s žádostí o dobrovolnickou pomoc také na širokou veřejnost. „Uvítáme jakoukoliv pomoc například organizací, spolků, organizovaných skupin, které by chtěly dobrovolně pomoci s obnovou lesa a sázet stromky. Uvítáme však také pomoc při odklízení klestí. Budeme rádi za jakoukoliv výpomoc v jarní i podzimní vlně sázení,“ řekl Rostislav Polášek. 

Zájemci z řad jednotlivců, ale ideálně z řad organizovaných kolektivů, zájmových sdružení, spolků aj. se mohou informovat o možnostech dobrovolné pomoci při sázení stromků, ale i při sběru klestí, přímo u jednatele Městských lesů Rožnov Rostislava Poláška (mobil: 739 247 830), případně na webu městských lesů www.mlroznov.cz

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA