Lyžování v Trentinu zcela bez hranic

Na 1500 km sjezdovek v překrásných scenériích Dolomit – taková je souhrnná nabídka dvou lyžařských konsorcií Trentina: Dolomiti Superski a Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Letos se mohou lyžaři navíc těšit na dvě nové lanovky. Ta první jim umožní lyžování na ledovci Presena v nadmořské výšce 3000 m a nová lanovka v oblasti Ciampac představuje další pohodlnou přístupovou cestu na lyžařský kolotoč Sellaronda.

Lyžování v nadmořské výšce 3000 m

Reklama

Zimní dovolená v Trentinu, v italské části Alp, kterou má slunce moc rádo, se nese především v duchu lyžování a další zábavy na sněhu. Dvě lyžařská konsorcia – Skirama Dolomiti Adamello Brenta v západní části Trentina a Dolomiti Superski na východě mají ve své nabídce na 1500 km sjezdovek.

Součástí první jmenované je známá oblast Madonna di Campiglio, která vytvořila propojením se sousedním Pinzolem a již dřívějším s Marillevou-Folgaridou největší lyžařsky propojenou oblast Trentina se 150 km sjezdovek.  Patří sem také českými lyžaři velmi oblíbená oblast Passo Tonale. Ta přichází v letošní lyžařské sezóně hned se dvěma skvělými novinkami, které umožní lyžařům lyžování v nadmořské výšce 3000 m. Nové lanovky – čtyřsedačková lanovka CASOLA  a 8-místná gondola PARADISO – vedou z Ponte di Legno až na ledovec Presena.

Jedinečnou paletu sjezdovek obohatí letošní zimu sjezdovka Little Grizzly v Marilevě, na které si užijí začátečníci i milovníci černých sjezdovek.

Další přístupové cesty ke kolotoči Sellaronda

Také Dolomiti Superski, které zasahuje hned do 3 italských regionů, přichází tuto zimu s novinkami. Tou nejžhavější je nová lanovka Alba – Col dei Rossi v údolí Val di Fassa, která představuje další přístupovou cestu ke kolotoči  Sellaronda. Oblíbený kolotoč patří právem mezi lyžařské klenoty nejen v rámci Itálie, ale celé Evropy. Lyžování mezi sluncem zalitými třítisícovkami a lanovky poslední generace jsou příslibem zážitků, na které se nezapomíná.

Další novinkou této zimy je skipas Valle Silver, díky kterému můžete brázdit ve východním Trentinu na 230 km sjezdovek! Jediná permanentka totiž umožňuje lyžování hned ve 4 lyžařských střediscích Trentina a Alto Adige-Jižní Tyrolsko: Val di Fassa/Carezza, TreValli (Moena-Alpe di Lusia, Passo San Pellegrino, Falcade), Fiemme/Obereggen a San Martino di Castrozza/Passo Rolle.

To, že se Trentino nachází v Itálii, má své neoddiskutovatelné výhody. Kromě slunce je to skvělá kuchyně, která vás bude provázet na každém kroku. Od výborné snídaně se skvělým italským cappuccinem, přes oběd na sjezdovce např. v podobě vydatného talíře těstovin, dále pak typický podvečení aperitiv “apr?s ski” – až po večeři, kdy si můžete vychutnat pro změnu třeba křupavou pizzu, nebo romantickou večeři na některé z horských chat. Italové jsou zkrátka gurmáni a pokud vás skvělá kuchyně nedostává “do kolen”, můžete se spolehnout, že v Trentinu se to změní.  


Foto: Trentino Marketing Photoarchive, photographers Alessandro Trovati and Pierluigi Orler

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama