Lidé mohou letos poprvé rozhodnout o skladbách zpívající fontány v M. Lázních

Mariánské Lázně (Chebsko) 1. února (ČTK) – Letos poprvé mohou lidé hlasovat o složení programu zpívající fontány v Mariánských Lázních na Chebsku. Vybírat mohou v únoru na internetu sedm skladeb z celkem 24. Fontána včetně hudební a světelné projekce bude již tradičně v provozu od konce dubna, řekl ČTK starosta Martin Kalina (Piráti).

Reklama

„Na letošek jsme to vymysleli tak, že jsme dali dohromady seznam všech 24 skladeb, které máme na fontánu již sesynchronizované s hudbou a vodou. Všichni občané, nejen z Mariánských Lázní ale i z celé České republiky, budou moci během celého února prostřednictvím Mobilního rozhlasu hlasovat,“ řekl Kalina. Každý hlasující disponuje sedmi hlasy a každý z nich může přidělit pouze jedné skladbě. Je možné přidělit i jeden hlas záporný.

Zájemci mohou vybírat ze všech skladeb, které fontánu v předchozích letech doprovázely. Jde například o dvě písně Karla Gotta v rámci sedmiminutové projekce, které správci fontány přidali do repertoáru v roce 2019 v souvislosti se zpěvákovým úmrtím. Nechybí ani skladby Beethovena, Chopina či Verdiho. Z populární hudby to je například píseň od Celine Dionové z filmu Titanic nebo skladba Ennia Morriconeho z filmu Tenkrát na západě.

Jediná skladba, která v repertoáru nebude chybět a o které se nehlasuje, je Hudba pro fontánu hudebního skladatele Petra Hapky. Podle starosty představuje duši a základní kámen každoročního repertoáru, jde totiž o první píseň složenou právě pro fontánu.

Fontána, která je v provozu v lázeňské sezoně, byla v Mariánských Lázních postavena v letech 1982 až 1986 při rekonstrukci promenády. Autorem návrhu je architekt Pavel Mikšík. Charakteristická atrakce lázeňské kolonády je od začátku v majetku města, ale její provoz město zajišťuje až od roku 2012. Do té doby zajišťovaly provoz fontány Léčebné lázně Mariánské Lázně.

Hraje každoročně od 30. dubna do konce října, denně od 7:00 každou lichou hodinu, ve 21:00 a 22:00 hudba doprovází projekce s barevným osvětlením.

bah kš

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama