REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 23.9. a svátek má Berta
V okolí

Léto v českolipském muzeu

Prázdninový režim ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě neznamená, že bude zavřeno a všichni budou u vody, ale naopak, bude otevřeno a navíc déle. Přijďte a poznejte stálé expozice i aktuální výstavy.

Výstavy

Dvě galerie v útrobách bývalého augustiniánského kláštera, stinná útočiště plná kultury, hostí čtyři malíře a komiksově pojatý život a dílo J. A. Komenského. Množství herních prvků pro děti vás ven jen tak nepustí, vyzkoušeno na muzejních rodinných příslušnících!

Rozsáhlá výstava Konvergence – vyvřeliny a naplaveniny uměleckých děl 15 jedinečných osobností s vazbou na Českolipsko a fotografií jejich ateliérů a domovů je ke zhlédnutí v ambitu. Naplánujte si návštěvu komentované prohlídky – v sobotu 9. 7. s Miroslavem Jiránkem a v sobotu 13. 8. s Atilou Vörösem.

REKLAMA

Ještě do konce července stihnete v síni Josefa Maštálka výstavu o chalupách slavných osobností na Českolipsku. A hned ve čtvrtek 4. 8. ve stejném prostoru proběhne slavnostní vernisáž výstavy o českolipském rodákovi, průkopníku fotografie Wilhelmu Hornovi. Nechť se líbí!

Výstava Komenský v komiksu. Foto: ©Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě
Výstava Komenský v komiksu. Foto: ©Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

Stálé expozice

Historie od pravěku do druhé světové války, jak se na Českolipsku těžil uran, jaké živočichy můžete potkat v našem kraji, minerály a horniny z celého světa, svět moří a oceánů a 1 500 pavoukovců a zástupců hmyzu. Je toho mnoho, je to tak.

Letní otevírací doba

Vyšli jsme vstříc slunci, a tak u nás můžete být od 10 až do 18 hodin. Od úterý do neděle, i ve státní svátky.

Další informace, třeba ceník, naleznete na www.muzeumcl.cz. Přijďte, už vás vyhlížíme!

REKLAMA

Výstava Setkávání. Foto: ©Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě
Výstava Setkávání. Foto: ©Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA