Léto v Bohumíně: food festival, pivní slavnosti a zvýhodněný vstup do aquacentra

Návštěvnost kulturních a sportovních center v Bohumíně se po dvou letech konečně vrací na předcovidovou úroveň. Provozovatelé si od letošní sezóny slibují zaplněné areály, do karet jim hraje i počasí. Místní aquacentrum chystá promo akci »1+1 zdarma«, pořadatelé kulturních akcí připravují na léto food festival a pivní slavnosti.

Reklama

Zábava v Bohumíně začíná po více než dvouletém koronavirovém útlumu ožívat. Návštěvnost červnových akcí napovídá, že veřejnost má po společenských setkáních hlad. „Máme za sebou oslavy Dne dětí a tradiční městské slavnosti. Na obě akce dorazilo přes dva tisíce lidí. U první jmenované jsme dokonce zaznamenali rekordní návštěvnost. Pokud počasí vydrží, věříme, že stejně úspěšný bude i červencový food festival ve Skřečoni a srpnové pivní slavnosti v Hobbyparku,“ řekl ředitel městské kulturní agentury K3 Bohumín Karel Balcar.

Jak poznamenal, kromě zmíněných dvou prázdninových taháků se v Bohumíně během letních měsíců uskuteční ještě přehlídka veteránů, branný den u bunkru či antikvariát pod širým nebem. „Od začátku července bude každý pátek a sobotu promítat naše letní kino, od poloviny srpna bude biograf pod širým nebem v provozu denně a nabídne snímky pro děti a teenagery,“ doplnil Balcar.

Bohumín. Foto: ©Pavel Čempěl

K prázdninovým akcím se přidá i místní aquacentrum. Nabídne návštěvníkům zvýhodněné vstupné do areálu. Příchozí si tak budou moci užít dvě hodiny koupání a slunění za cenu hodinového vstupného. „V minulosti byli lidé zvyklí na akci tři hodiny za cenu jedné. Vzhledem k tomu, že aktuálně máme o víkendech plno a lidé musí čekat na čipy, rozhodli jsme nabídku upravit tak, abychom zajistili vyšší fluktuaci a návštěvníci nemuseli stát ve frontě,“ vysvětlil ředitel společnosti Bospor Jan Resler.

Přislíbil současně, že lidé se nemusejí bát žádného razantního zdražování. „Řada okolních koupališť a vodních areálů před začátkem léta výrazně zdražuje vstupné. Tlačí je k tomu extrémní nárůst cen energií. I my se potýkáme s dopady energetické krize, ale to samé platí i pro domácnosti. Chceme proto udržet přijatelné vstupné, co nejdéle to půjde,“ dodal Resler.

Návštěvnost bohumínského aquacentra klesla během pandemie v porovnání s předchozími lety o zhruba 42 procent. Zatímco v prosinci 2019, tedy před vypuknutím epidemie, přišlo do areálu 21 280 lidí, loni ve stejném měsíci evidoval Bospor 12 280 klientů. Statistiky za letošní květen už jsou podstatně optimističtější. „Návštěvnost se vyšplhala na necelých dvacet tisíc klientů, což je číslo odpovídající letům 2018 a 2019,“ konstatoval Resler.

Bohumín. Foto: ©Pavel Čempěl
Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama