REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora
V okolí

Letní hudební festivaly ve středních Čechách

V letošním roce na mnoha místech ve středních Čechách opět proběhnou oblíbené letní hudební festivaly, ať už jednodenní anebo vícedenní. Nabídnou pestrý program pro milovníky různých hudebních žánrů i věkových kategorií. Většina z nich se letos koná po nucené kovidové pauze, zároveň však navazují na mnohaletou tradici. Ty vícedenní nabízejí možnost přenocování, na všech panuje příjemná atmosféra a jejich lokace vybízejí k objevování okolních krás středních Čech.

Letní festivalová sezona ve středních Čechách naplno propukla. Mnohé festivaly již proběhly, v červnu se dále zájemci mohou těšit například 18. 6. na JenštejnFest 2022 na louce pod hradem Jenštejn, Relax fest v Lysé nad Labem, Petrovicefest nedaleko Sedlčan, Coombal festival v Rakovníku anebo na multižánrový festival pro děti a rodiče Routa na poutním místě Hrádek u Vlašimi. Další červnový prodloužený víkend 24. – 26. 6. si fanoušci festivalů užijí na Multižánrovém festivalu Deziluze v pivovaru Herold v Březnici. Od pátku do soboty bude probíhat také Řevnický tuplák v lesním divadle v Řevnicích, od soboty do neděle zase Hudlicefest na hřišti v Hudlicích na Berounsku. V pátek 24. 6. proběhne V lese fest v Kolíně v lesoparku Borky a v sobotu 25. 6. Zámecký minifestival v Králově Dvoře.

Pestrá je i červencová nabídka festivalů. Uskuteční se mimo jiné jubilejní desátý ročník Pojizerského folklorního festivalu v Bakově nad Jizerou v sobotu 2. 7., dále 9. 7. sedmnáctý ročník Třebsínské zvoničky v Krňanech na Benešovsku, která se bude líbit příznivcům country, folku a bluegrassové hudby, a Zelčínský festival v Zooparku Zelčín, kde si na své přijdou malí i velcí účastníci. Ve dnech 15. – 16. 7. proběhne na hradě Točník festival Hrady CZ, který se během sezony odehrává na mnoha významných českých a moravských historických památkách. Letos se koná již posedmnácté a jeho program je postaven na vystoupení špiček české a slovenské hudební scény. Ve dnech 15. – 17. 7. proběhne multižánrový festival Vlčkovice Fest ve Vlčkovicích u Votic, v sobotu 16. 7. hudební přehlídka Barvy léta v areálu Jezera Poděbrady i sedmý ročník Jurkovič open air v Jílovém u Prahy.

REKLAMA

Srpen přinese Let It Roll Open Air Festival Milovice ve dnech 4. – 6. 8. anebo Highjump fest u lomu v Hřiměždicích, kde ve večerních hodinách sportovce střídají různí DJ’s i s mezinárodní účastí. V sobotu 13. 8. se uskuteční Kouřimská skála aneb Vzpomínka na Petra Muka, Paráda fest v Přírodním divadle Konopiště anebo devětatřicátý ročník Kutnohorské kocábky – festivalu country, bluegrassové, trampské a folkové muziky. Ve dnech 12.-13. 8. proběhne open air festival Starák fest v Říčanech u Prahy, v sobotu 20. 8. zase oblíbený Brod 1996 v České Brodě. Příznivci festivalů se dále mohou těšit na slánský hudební festival Valník ve dnech 19. – 20. 8. a ve stejném termínu také na sedmý ročník rockového festivalu Rock of Sadská s nabitým programem. „Konec letních prázdnin v Poděbradech bude opět patřit Mezinárodnímu festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2022, který letos proběhne od 25. do 28. srpna, a tak jako každý rok nabídne to nejlepší propojení filmové hudby a multimédií,“ dodává Jakub Kulhánek, vedoucí marketingu Středočeské centrály cestovního ruchu. 

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA