Letní dovolená v Turecku

Přibývající teplé dny nám dávají najevo, že léto se blíží a je čas začít uvažovat o letní dovolené. Proto pokud jste si dovolenou neobjednali několik měsícu předem tedy first moment máte možnost objednat si dovolenou ještě dnes. Je sice pravdou, že dovolené zakoupené na poslední chvíli tedy last minute dovolené vycházejí cenově nejvýhodnější, nabídka hotelů či apartmánů bývá už jen omezena na poslední volná místa. Pokud chcete dovolenou zažít s větší partou přátel je nejvyšší čas uvažovat nad termínem dovolené a vybrat si vhodnou destinaci. Nevýhodou last minute bývá zejména fakt, že se jedná o poslední volná místa, často poslední dvě či tři volná místa, které potřebuje cestovní kancelář obsadit. Nejen dovolené v evropských zemích, ale i v exotických či méně známých končinách světa nabízejí cestovní kanceláře. Rekreantům, kteří upřednostní poznávací zájezdy bývá zajištěn i průvodce danou zemí, v případě potřeby i tlumočník, kteří zajistí překlad z cizího jazyka.

Reklama

V loňském roce bylo nejoblíbenější dovolenkovou zemí Turecko, protože mnozí rekreanti, kteří navštěvovali po jiné roky Egypt či Řecko zvolili raději tuto poměrně klidnou krajinu. Přetrvávající protesty v Řecku, možný vojenský konflikt v Egyptě byli největší hrozbou, a proto rekreanti volili bezpečnější oblasti. Kromě zmíněného Turecka preferovali čeští a slovenskí turisté dovolenou v Chorvatsku, Španělsku a Itálii.

Vychutnat si během horkých dnů ledový koktejl či šálek výborné kávy u moře je snech každého z nás. Splnit si tento sen můžete v zemi půlměsíce během dovolené v Turecku. V Turecku si sen o slunečném počasí a horkých dnech můžete vychutnávat během 320 dní v roce. Azurově čisté moře, nejdelší pláže na světě, malebné pobřeží učarují každému rekreantů. Připočtěte k tomu množství historických i novodobých památek a už déle nemusíte uvažovat o místě, kde strávíte letní dovolenou. Velkolepé chrámy, pevnosti, mešity, minarety, byzantské kostelíky, nekonečně dlouhé stepi, nížiny plné šťavnatého ovoce a zeleniny, čajovníkové plantáže, divoké vodopády, nevšední sopečné útvary a mnoho víc nabízí Turecko, jehož břehy lemují vlny Středozemního, Černého a Egejského moře. Mnozí rekreanti, zejména partie mladých lidí během pobytu tráví dopoledne u hotelového bazénu a v odpoledních hodinách se přesouvají k moři.
Po návratu z dovolené zůstanou mnozí z Vás překvapení bělostí svých zubů. Vysoká koncentrace soli v moři působí na zuby blahodárně. Pocit bílých zubů na delší období si zajistíte pravidelným používáním bělicích pásků na zuby.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama