Lampionová slavnost na zámku Bečov

Přestože se interiéry bečovského zámku pro veřejnost oficiálně uzavřou 28. října – město i zámek ožijí 1. listopadu průvodem světel. Tradiční, již X. ročník, lampiónových slavností definitivně uzavírá letošní úspěšnou sezónu zámku Bečov.

Reklama

Poslední letošní akcí, na jejíž přípravě se podílí správa zámku spolu s představiteli města, ZŠ, občanskými iniciativami a ZO ČSOP Berkut, je již X. ročník lampiónových slavností, který se koná 1. listopadu 2014. Lampionová slavnost začíná v 15:30 hodin v Bečovské botanické zahradě, kde na děti čekají různé soutěže. Po setmění bude zahájen průvod světel, který tradičně končí v zámecké zahradě malým překvapením. Občerstvení je zajištěno, každé dítě získá zdarma čaj a buřt, který si bude moci ihned s pomocí rodičů opéci na ohýnku. Vstupné je dobrovolné!

V tento den jsou také mimořádně od 10 hodin otevřeny expozice zámku vč. možnosti zúčastnit se od 14:00 hod. programu pro děti „Procházka minulostí“. Další prohlídky začnou zpravidla každou celou hodinu, poslední možnost vstupu do zámku se v tento den nabízí v 16 hodin. Zároveň je to poslední příležitost v tomto roce navštívit II. prohlídkový okruh – zámecké interiéry. Vzhledem k ochraně mobiliáře umístěného na II. prohlídkovém okruhu bude nadále v rámci mimořádných prohlídek, jejichž aktuální rozvrh je vždy s týdenním předstihem k dispozici na www.zamek-becov.cz, či na info tabuli před bránou zámku, přístupný pouze I. prohlídkový okruh s relikviářem svatého Maura.

Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:“Times New Roman“,serif;}

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama