REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata
V okolí

Krásy chorvatského ostrova Pag

Chorvatsko patří mezi oblíbené letní destinace nejen pro české cestovatele. A není se čemu divit. Nabízí nádherné moře, výborné jídlo a příjemné teploty. To všechno navíc v akceptovatelné dojezdové vzdálenosti. Už jste ale objevily krásy zdejšího ostrova Pag? Přibalte si kvalitní cestovní pojištění do Chorvatska a vyražte!

Podmínky vstupu do země

Stejně jako ve většině zemích Evropské Unie, i v Chorvatsku byly ke dni 1. května zrušeny všechny podmínky vstupu. Hranice Chorvatské republiky jsou nám, českým občanům, otevřeny bez omezení. Není nutné dokládat potvrzení o očkování ani o testu. Roušky nejsou vyžadovány v hromadné dopravě ani na veřejných místech, pouze ve zdravotnických a sociálních zařízení je nutné mít ochranu dýchacích cest. Snadnou kalkulaci dostupných pojištění najdete na kalkulačce cestovního pojištění.

Jedinečný chorvatský ostrov

Ostrov Pag je jedním by se dal popsat jako výjmečným, mezi zbytkem chorvatských ostrovů. Na chorvatské poměry je poměrně pustý, vyprahlý a známý pro svoji zvláštní, téměř měsíční krajinu.

REKLAMA

Jeho délka dosahuje 60 km a šířka se pohybuje v rozmezí od 2 až do 10 km. Celý ostrov je bez řek a významějších potoků, bez stromů a s malou vegetací, Pag zkrátka nevypadá jako typický ostrov v Jaderském moři. Možná právě proto se nenápadně stal oblíbeným pro filmové režiséry. V roce 2017 se na Pagu natáčel film Ridleyho Scotta Terror nebo seriál od BBC The Grand Tour.

Jak se dostanete na ostrov Pag?

Ze Zadaru

Ostrov Pag je snadno dostupný. Nejbližším letištěm je letiště Zadar, odkud pravidelné jezdí autobusové spoje na zadarské autobusové nádraží. Ze Zadaru jezdí denně hned několik autobusů do Novalji a města Pag. Cesta autobusem trvá cca 2 hodiny. Ze Zadaru je to do města Pag na jeho jižním konci 30 minut jízdy autem.

Trajektem

Jadrolinija provozuje denně trajekty pro osobní auta na trase mezi Priznou a přístavem Zigljen na ostrově Pag. Celá cesta do přístavu trvá 15 minut, při kterých se můžete kochat okolními scenériemi.

Letní radovánky na ostrově

S průměrnou teplotou vzduchu v letní sezóně 28 stupňů celsia a průměrnou teplotou vody 26 stupňů je ideálním místem, kde si můžete užívat líné dny na pláži, ale zároveň si svoji dovolenou okořenit například jízdou na vodních skútrech nebo si vyzkoušet kitesurfing.

Festivaly a noční život

Na ostrově Pag se nachází jedna z nejvyhledávanějších evropských párty destinací, pláž Zrće. Zrće leží podél nádherné zátoky 10 km od města Novalja a je slavným místem vyhrazeným pro festivaly. Zábava od západu do východu slunce si zde můžete užívat každý den v týdnu.

Nejkrásnější pláže na ostrově

Na ostrově jsou tři pláže, které doslova vynikají nad ostatními. Každá z nich získala prestižní status modré vlajky. Toto ocenění uděluje Nadace pro ekologickou výchovu (FEE) plážím, které splňují standardy udržitelnosti a zásady ochrany životního prostředí.

Pláž Planjka: Severně od města Novalja se rozprostírá třpytivý písek pláže Planjka, která je oblíbená hlavně díky tomu, že patří k nejodolnějším a nejlépe udržovaným plážím na celém Jadranu.

Pláž Zrće: Samozřejmě, že slavná Zrće má modrou vlajku! Zažijte jedinečný noční život tohoto místa. Užijt si šlapadla, vodní skútry nebo nafukovací banány. Poté si za odměnu můžete jen pomalu popíjet lahodný koktejl s pískem mezi prsty.

Pláž Straško: Tato oblázková pláž se táhne v délce téměř 2 km podél západního pobřeží ostrova Pag. Nachází se nedaleko města Novalja a pláže Zrče. V blízkosti hlavní pláže je také vyčleněný úsek pro všechny, kteří holdují nudistickým plážím.

Zvažte, co plánujete na ostrově podniknout

Plánujete se celé dny válet na pláži a občas vyrazit do města za dobrou večeří? V tomto případě si vystačíte se standardním cestovním pojištěním. Pokud plánujete však aktivnější dovolenou, je dobré zvážit připojištění v podobě rizikových a extrémních sportů, které běžné cestovní pojištění nepokryje. Mezi takové aktivity patří například paragliding, jízda na vodním skůtru, extrémní potápění, surfing, windsurfing nebo wakeboarding. Jednoduše aktivity, které by vás na letní, prosluněné dovolené mohly zlákat i během pobytu. Je dobré myslet na případné připojištění.

Doufáme, že si letošní dovolenou na ostrově Pag užijete plnými doušky a cestovní pojištění zůstane pouze cestovním doplňkem. Tak šťastnou cestu!

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA