Kam vyrazit na kole na výlet

Nadpis článku může vyvolat jednoznačnou odpověď. Kamkoli. Mapu Čech i Moravy protkává složitá síť cyklostezek, nabízí výlety za město, za poznáním, spojuje hrady a zámky, letní koupaliště, vyhlídky. I velká města se mohou pochlubit řadou zřízený stezek. Otázka “kam na kole” v sobě skrývá důležitý háček – záleží s kým.

S dětmi jedině na žlutou

Reklama

Rodiny s dětmi mají při plánování nejsložitější postavení. Trasa s dětmi musí vést místy dostatečně atraktivními, aby již po třetím kilometru nebyl výlet nuda. Zároveň by se měla ideálně vyhýbat frekventovaným místům kombinovaných s ostatní automobilovou dopravou. Terén je také třeba upravit přiměřeně k věku, nebo kola dospělých dočasně vybavit tažnou tyčí. Ideální jsou zastávky na odpočívadlech s občerstvením nebo dětským hřištěm. Motivace nanukem nebo limonádou dokáže naporcovat i dlouhý výlet na snesitelnou úroveň.

Pubertální adrenalin

Podstatně starší potomky je snadnější k rodinnému výletu přimět, pokud mohou pokořit své rodiče, nebo pokud je jim do cesty postavena výzva. Ideální je hledat trasy, které se na část rozdělí a zatímco rodiče zamíří k dalšímu společnému bodu přijatelným terénem, děti se mohou kasat jízdou rychlejší, delší a nebezpečnější. I tady však neuškodí společný cíl se zajímavým bonusem.

Za poznáním a na pohodu

Nejzajímavější výlety jsou spojené samozřejmě s dalším poznáním. Cyklotrasy jsou na mnoha místech vedeny jako naučné stezky, vedou přes hrady i zámky a tak si můžete naplánovat příjemný den v pohybu ještě doplněný zajímavými zážitky.

Při plánování myslete na své pohodlí a minimalizujte generační rozepře. K pohodě vaší výpravy jistě přispěje i vlastní komfort. Dlouhé výlety byste rozhodně neměli absolvovat v džínách. Cyklistické oblečení nepatří do výbavy pouze vrcholových sportovců. Velmi dobře sedí každé postavě, neomezí vás v pohybu, ani po celodenním výšlapu vás nebude škrtit. Navíc výborně odvádí pot a rychle schne. Cyklistická helma a cyklistické brýle jsou dnes snad již samozřejmostí, jistě se vyplatí dbát nejen o své pohodlí, ale i bezpečí. Zajímavým doplňkem pak mohou být cyklistické rukavice. Zabrání nadměrnému pocení, v chladnějším počasí jsou znatelnou úlevou. Prohlédněte si možné varianty oblečení na stránkách obchodu proficyklodresy.cz. U jednotlivých produktů je vždy přehledně uvedeno složení a účel využití. Oslovit vás může i řada praktických doplňků. Obchod pravidelně obměňuje nabízené kolekce, v rámci zvýhodněných cen můžete pořídit profesionální výbavu přesně na míru.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama