REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Kam v prosinci v Krkonoších – 10 top akcí

Chystáte-li se v prosinci do Krkonoš, neměli byte si nechat ujít tyto akce!


1) COPAK NÁM ASI NADĚLÍ?
VÁNOČNÍ DÁRKY V PROMĚNÁCH ČASU

Termín akce: 28. 11. 2014 – 11. 1. 2015
Místo konání: Muzeum Podkrkonoší, Trutnov
Více informací: www.muzeumtrutnov.cz
Letošní vánoční výstava ukáže, jaké dárky nosil Ježíšek dětem i dospělým v průběhu 20. století. K vidění budou například nejrůznější dřevěné hračky, stavebnice, panenky, ale i praktické dárky, kterými se obdarovávali dospělí. Připomene, jaké dárky jsme pod stromečkem mohli nacházet jako malé děti nejen my, ale i naši dědečkové a babičky.
Vernisáž se koná ve čtvrtek 27. 11. od 17 hodin.

2) VÝSTAVA BETLÉMŮ V LÁZNÍCH BĚLOHRAD
Termín akce: 28. 11. – 21. 12 2014
Místo konání: Památník K. V. Raise, Lázně Bělohrad
Více informací: www.lazne-belohrad.cz
Městské kulturní středisko Vás srdečně zve na zahájení tradiční výstavy betlémů do Památníku K. V. Raise. Předvánoční výstava vstupuje do svého osmnáctého ročníku. Výstava představí betlémy z nejrůznějších materiálů, období i oblastí.

3) VÁNOČNÍ ZOO
Termín akce: 1.12. 2014 – 4. 1. 2015
Místo konání: ZOO Dvůr Králové
Více informací: www.zoodvurkralove.cz
S prvním prosincovým dnem se v Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem rozzáří unikátní hra světel, vánočně nasvícené pavilony a cesty. Vánoční výzdoba v ZOO bude připravena od 1. prosince 2014 do 4. ledna 2015, prodloužená otevírací doba Vánoční ZOO začíná 20. prosince.

REKLAMA

4) VÁNOČNÍ JARMARK
Termín akce: 6. 12. 2014, 10 – 16 hod.
Místo konání: Vrchlabí, nám. TGM
Více informací: www.strelnicevrchlabi.cz
Tentokrát opět tradiční jarmark na zasněženém náměstí TGM ve Vrchlabí. Těšit se můžete na klidnou vánoční atmosféru, řemeslníky a mnoho dobrot. Vánoční stánkový prodej, tradiční sejkory, medovina, chlebovník, možná i kyselo, program pro děti. Jako každý rok se předvedou prodejci a řemeslníci z Krkonoš např. s výrobou šperků, ozdob do vlasů, s výrobou svíček, drátování, šití, pletení, háčkování, batikou na hedvábí, s výrobky z přírodnin – věnce, svícny, dřevěného nádobí a spoustu dobrot a teplého pití.

5) VÁNOČNÍ TRHY
Termín akce: 6. 12. 2014, 13 – 17 hod.
Místo konání: Rokytnice nad Jizerou, Dolní náměstí
Více informací: www.rokytnice.com
Tradiční Vánoční trhy jsou doplněny o bohatý doprovodný program a rozsvícení vánočního stromu. Vůně svařeného vína, stánky s tematickým vánočním zbožím a koledy vytváří neopakovatelnou vánoční atmosféru. Vánoční trhy jsou zakončeny velkolepým ohňostrojem.

6) VIII. ANDĚLSKÁ PROJÍŽĎKA

Termín akce: 6. 12. 2014
Místo konání: Jilemnice, vlakové nádraží
Více informací: www.mestojilemnice.cz
Chcete si děti užít pekla trochu jinak? Zveme vás na Andělskou projížďku ve zvláštním parním vlaku s Mikulášskou nadílkou a programem Čertovské kapely. Andělská projížďka se koná na železniční trati Martinice – Jilemnice – Rokytnic nad Jizerou při oslavách 115 let lokálky.

7) KRÁLOVÉDVORSKÉ VÁNOCE

Termín akce: 12. 12. 2014
Místo konání: Hankův dům a nám. Václava Hanky, Dvůr Králové n. L.
Více informací: www.hankuv-dum.cz
Dovolujeme si Vás pozvat na tradiční vánoční trhy s bohatým doprovodným programem. Pro malé i velké bude připraven Pohádkový vánoční kabaret divadla Andromeda Praha, dětský folklorní soubor Červánek, vokální skupina X-TET a soubory CARPE DIEM a MUSICA PER LEGNI.

8) VÁNOČNÍ JARMARK S OHŇOSTROJEM
Termín akce: 13. 12. 2014
Místo konání: Jilemnice – náměstí
Více informací: www.mestojilemnice.cz
Trhy mají v Jilemnici tradici trvající přes 500 let. Novodobě byla tradice jarmarků v Jilemnici obnovena v roce 1996. Neopakovatelná atmosféra jarmarků je patrna i v současnosti. Namísto někdejších „frejunků“, tedy zábavy a tance, organizuje dnes Společenský dům JILM bohatý celodenní kulturní program. V průběhu jilemnických jarmarků můžete také ochutnat místní speciality, jako jsou sejkory, medovina, a další.

9) ZPÍVÁNÍ U VÁNOČNÍHO STROMU

Termín akce: 19. 12. 2014, 18:30 hod.
Místo konání: u Infocentra v Lánově
Více informací: www.lanov.cz
Již 20. ročník zpívání koled u infocentra se skupinou NAVÁHUTĚ, a 6. lánovský jarmareček s prodejem výrobků místních výrobců již od 18 hod. Vítány jsou i doprovodné hudební nástroje – rolničky, cinkátka, zvonečky. Občerstvení – grog, svařák, bramboráčky.

10) TRADIČNÍ VÁNOČNÍ STAN 2014 V ČERNÉM DOLE
Termín akce: 25. – 31. 12. 2014
Místo konání: Černý Důl – náměstí
Více informací: www.cernydul.cz
Na náměstí v horském městečku Vám Vánoční stan poskytne azyl nejen před nepřízní počasí, ale nabídne Vám nabitý program – vánoční koledy, taneční zábavu, koncerty, dětské odpoledne (hry, soutěže, tvoření), Silvestrovskou diskotéku. Zahřát se můžete něčím dobrým teplým, což zážitek jistě z celé akce ještě umocní.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA