REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Kam na jaře s rodinou?

19. 3. 2020
Jaro je obdobím, které přímo vybízí k cestování. Vyrazit přitom můžete na jednodenní výlety nebo na víkendové pobyty. Letos nás čeká hned několik prodloužených víkendů a byla by škoda je nevyužít. Kam na jaře vyrazit s rodinou?

Vodní hrátky

Volno ve škole či prodloužený víkend jsou důvod, proč nesedět s dětmi doma. První půjčka bez poplatku vám umožní cestovat a trávit volný čas s dětmi kdykoliv. Kam tedy vyrazit? Co takhle si užít den v bazénu? V České republice najdete mnoho vodních světů s bazény, tobogány a dalšími vodními atrakcemi. Oblíbeným místem je například AquaPalace Praha v Čestlicích.

Za čerstvým vzduchem na hory

Nic vám neudělá lépe, než na jaře se probouzející příroda a čerstvý vzduch. Vyrazit můžete například do Jeseníků, například do Ostružné. Tato malá obec se nachází 1 km západně od Ramzovského sedla. Najdete zde nejen mnoho míst k procházkám, ale také skiareál. Navštívit můžete také Praděd, Ramzovou, Andělskou Horu, Červenohorské sedlo, Brannou a Zlaté Hory

Do Beskyd se můžete vypravit na Pustevny, Lysou horu, Soláň, Visalaje, Velké Karlovice, Řeku, Horní Bečvu či Mosty u Jablunkova, kde se nachází bobová dráha. Ta je otevřena za příznivého počasí po celý rok. Do hor se nemusíte bát i s nejmenšími dětmi. Mnoho turistických cest sjede v pohodě i s kočárkem.

Za krásami skal

Bývalá skalní pevnost Drábské světničky se nacházela na okraji skalního masivu u vrchu Mužský poblíž Mnichova Hradiště. Patří mezi nejvyhledávanější skalní útvary Českého ráje. Výhled z vrcholu do krajiny je nezapomenutelný. Tato pevnost byla v roce 2005 vyhlášena geologickým parkem UNESCO. Na skalách můžete vidět stopy po sedmi dřevěných stavbách a šesti mostních konstrukcích, kterými byly jednotlivé bloky spojeny.

Naučné stezky

Zajímavou a velmi naučnou stezku najdete na Blaníku. Ta vede přes vrchol této legendární hory od úpatí Velkého Blaníku až k rozhledně na vrcholu. Stezka začíná a končí na parkovištích na opačných stranách hory. Seznámíte se s místní faunou a flórou i přírodními poměry rezervace Velký Blaník i historií osídlení. Informační panely jsou přizpůsobeny i pro děti. Ty se mohou procvičit v poznávání ptáků nebo rostlin a zajímavou formou se tak dozvědět něco nového o přírodě.

Dalším zajímavým zastavením je Dvořákova stezka v Nelahozevsi u Prahy. Zde se narodil hudební skladatel Antonín Dvořák. Můžete se zde podívat na jeho rodný dům, renesanční zámek a naučnou stezku. Ta je zaměřena na geologii, paleontologii, ekologii a ochranu přírody. Stezka začíná na nádraží v Kralupech, dále vede přes Hostibejk na Lobeč, dolů k Vltavě a po jejím levém břehu dojdete k zámku v Nelahozevsi. Z jedné strany budete na trase obklopeni řekou a z druhé strany pískovcovým masivem. Samotný zámek se tyčí na skále.

Za rostlinami do botanické zahrady

V České republice je hned několik zajímavých botanických zahrad. Jedna z nich je v Praze. Rozkládá se v Trojské kotlině na ploše bezmála 70 hektarů. Nejznámější je skleník Fata Morgana, ale najdete i mnoho venkovních expozic a vinice. Skleník Fata Morgana je otevřen po celý rok.

Další zajímavá místa je Arboretum Nový Dvůr u Opavy. Zde najdete dendrologickou sbírku dřevin pěti světadílů. Roste zde více jak 7 000 druhů rostlin. Park u zámečku má rozlohu více než 30 ha. Obdivovat zde můžete například obří sekvoje nebo borovice osinaté, které rostou v Arizoně.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA