REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka
V okolí

Kam k moři v listopadu? Třeba do Egypta!

13. 11. 2023

Léto je nenávratně pryč a máme tu podzim, ale to ještě neznamená, že sychravé počasí vládne po celém světě. Listopad je dokonalým měsícem pro vaši podzimní dovolenou u moře. A my vám poradíme, kam k moři v listopadu a jak si pobyt užít na maximum.

Cestování letadlem

Hledali jsme ideální destinaci pro podzimní dovolenou u moře, která by nebyla příliš daleko, ale bylo tam i na podzim jako v létě. A našli jsme ji. Egypt!

Řada lidí tam vyráží v červenci nebo srpnu, jenže to je v Egyptě velké vedro a spousta turistů. Podzim je v Egyptě mnohem příjemnější – je tam méně lidí, a tak si dovolenou můžete užít naplno a bez davů. A počasí? V listopadu je v Egyptě 26 až 34 °C a moře je ideální na koupání. Pláže jsou poloprázdné a servis v turistických letoviscích bezchybný. Takže při cestování letadlem je Egypt ideálním cílem.

REKLAMA

Kam v listopadu k moři. Foto: ©shutterstock.com
Kam v listopadu k moři. Foto: ©shutterstock.com

Co zažijete v Egyptě?

Egypt, to není jen koupání. Můžete tam toho zažít spoustu. A rozhodně se vyplatí půjčit si auto a vyrazit do zajímavých míst a k úchvatným památkám. Minout byste rozhodně neměli pyramidy v Gíze, prohlédněte si impozantní Velkou sfingu a projeďte se pouští třeba na velbloudovi nebo na čtyřkolce.

Egypt je také rájem pro potápěče – na mořském dně můžete vidět pestrobarevné korály, vraky potopených lodí, spousty mořských živočichů. A šnorchlovat mohou i úplní začátečníci.

REKLAMA

Cestovní pojištění

Pokud se vydáváte do Egypta za dobrodružstvím, plánujete potápění nebo si chcete jinak naplno užít dovolenou, nezapomeňte hlavně na cestovní pojištění. A k němu si sjednejte i různá připojištění. Na Top-Pojištění.cz můžete najít pro cestovní pojištění srovnání a je tam i kalkulačka, která vám poradí, k jaké pojišťovně se vám vyplatí jít.

Cestovní pojištění vás chrání za všech okolností – na to je třeba nezapomínat.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA