REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.12. a svátek má Květoslava
V okolí

Jordánsko je zemí skrytých pokladů.

Jaká 3 místa navštívit v zemi Blízkého východu?

Jordánsko je pro Čechy exotickou zemí a pro mnohé neprobádaným místem. Přitom stát Blízkého východu v sobě ukrývá hned několik pokladů. Biblická země nabízí unikátní historické památky, přírodní krásy i léčivé koupání. Jaká tři místa si v Jordánsku nenechat ujít?

  1. Skalní město Petra: Jeden z divů svět

Pokud budete na internetu hledat, co rozhodně neminout a co vidět v Jordánsku, pak skalní město Petra ve výčtu těch nejlepších míst nikdy chybět nebude. Jedná se skutečně o unikátní místo, které má své kouzlo a které patří mezi sedm novodobých divů světa. Ročně ho navštíví více jak půl milionů návštěvníků. 

REKLAMA

Na Petru si vyhraďte alespoň jeden celý den, a ani ten vám nejspíš stačit nebude, k vidění je toho ve městě skutečně mnoho. Kromě slavné budovy Pokladnice se můžete těšit na mnoho dalších památek, jako jsou třeba hrobky, místní náměstí, amfiteátr, Hadriánova brána, pozůstatky byzantského kostela a samozřejmě i řadu majestátních skal. 

  1. Mrtvé moře: Nejníže položené místo na zeměkouli

Mrtvé moře vlastně není tak úplně moře, jedná se o slané bezodtokové jezero. To však nemění nic na tom, že je nejníže položeným místem na zeměkouli, jeho hladina se nachází zhruba 420 metrů pod hladinou světového oceánu. Zároveň se jedná i o nejhlubší slané jezero, které dosahuje hloubky až 380 metrů. 

REKLAMA

Rozhodně ale nepočítejte s tím, že si v jezeře zaplavete, užít si můžete jedině tak „stavu bez tíže.“ Nechat se nadnášet vodou, číst si knížku nebo se kochat krásnými výhledy. Navíc voda má pozitivní účinky na lidské zdraví, pomáhá s kloubními, svalovými i kožními problémy a s metabolickými poruchami. I proto jsou zájezdy do Jordánska a k Mrtvému moři tolik oblíbené.

  1. Poušť: Místo připomínající planetu Mars

Láká vás vesmír? Rádi byste se prošli po některé z planet? Vydejte se do Jordánska na poušť Wádi Rum neboli Měsíční údolí. Na velká dobrodružství v poušti vás bude lákat nejeden cestopis. Pro filmaře poušť představuje skvělé místo pro simulaci na Marsu, pro turisty zas nezapomenutelné zážitky.

Na poušti se nachází vesničky a beduínské kempy s typickými stany, které jsou určeny všem dobrodruhům. Ve stanech můžete přespat, ochutnat místní kuchyni a zažít mnoho zábavy, jen u nocování totiž končit nemusíte, za poplatek si lze zaplatit jízdu po poušti a poznání těch nejzajímavějších míst v okolí.

Jordánsko je biblickou zemí, kterou procházel Mojžíš, Jan Křtitel i Ježíš, nenechte si ani vy ujít krásy této jedinečné země Blízkého východu, která má co nabídnout. Navíc už nějaký ten pátek létá do hlavního města Ammánu přímý spoj z Prahy, dostat se tak do Jordánska je mnohem snazší než dříve.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA