Jarní Zoo Liberec láká na mláďata i nové expozice

Mládě antilopy koňské, buvolce běločelého, takina čínského, paviána pláštíkového nebo samička zebry bezhřívé. Jarní Zoo Liberec láká na mláďata i několik novinek. V pavilonu Zooexpo finišují práce na nové expozici tropických žabek, mezi kterými budou moci návštěvníci spatřit několik unikátních kousků. Ve čtrnácti moderních teráriích se usídlí třináct druhů těchto pestrobarevných obojživelníků, jejichž původní domovinou jsou deštné lesy. Připravuje se také nová expozice pro novozélandské papoušky nestor kea, díky které budou moci návštěvníci sledovat tyto obzvlášť inteligentní a vynalézavé ptáky při jejich každodenní činnosti. Moderně řešená voliéra s přírodními prvky i potůčkem nabídne vhodnější prostředí pro papoušky i lepší výhled pro návštěvníky, kteří zároveň budou moci posedět v klidném koutě zahrady. Nestor kea patří mezi ohrožené druhy, ve volné přírodě jich žije už jen několik tisíc. Liberecká zoo je chová od roku 2008.

Nestor kea. Foto: ©Zoo Liberec
Reklama

V dubnu potěší liberecká zahrada i mlsnější návštěvníky, kterým nestačí hranolky a „smažák“. V dolní části zahrady bude otevřeno nové bistro kontejnerového typu zaměřené na modernější typ stravování.

Vypravte se na procházku po jarní zoo. V té liberecké na vás čeká přes 170 druhů zvířat z pěti kontinentů. Mezi nimi nechybí ohrožené žirafy Rothschildovy, slon indický, sob lesní, panda červená, šimpanzi, osel somálský nebo lev berberský.

Více informací a novinek najdete na www.zooliberec.cz.

Zebra bezhřívá. Foto: ©Zoo Liberec
Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama