Jak vybrat cestovní pojištění a ušetřit?


Letní sezóna je tu a stejně tak čas dovolených. Letos se možná vydáte do bližších destinací nebo vyrazíte jen na kratší výlet k našim sousedům. Při zahraniční cestě však nikdy nezapomínejte na cestovní pojištění, které se vyplatí při nečekaných zdravotních potížích. Jak jej vybrat? A dá se na něm ušetřit?

Cestovní pojištění pro turistu i dobrodruha

Cestovní pojištění vás chrání před nečekanými výdaji za akutní lékařské ošetření v zahraničí. Vymknutý kotník nebo hospitalizace z důvodu úpalu vás podle destinace a závažnosti může vyjít i na desetitisíce korun, komplikovanější zranění a onemocnění pak i mnohonásobně více. Vyhněte se zbytečným výlohám a při každé cestě do ciziny si sjednejte výhodnou pojistku. Při srovnání cestovního pojištění pomocí přehledných internetových srovnávačů věnujte pozornost zejména těmto parametrům:

  •     Limit plnění – částka, do jejíž výše hradí vaše zdravotní výlohy pojišťovna. Jinou výši budete potřebovat při klasickém eurovíkendu v hlavním městě a jinou při výletu do vzdálených hor a provozování rizikového sportu. Pro městský výlet bez náročného sportování by vám měl stačit limit kolem 3 milionů Kč, na daleké cesty a pro aktivní dobrodruhy může vhodný limit dosahovat 10 milionů Kč i více.
  •     Asistence po telefonu – při nečekané situaci, kdy můžete začít v neznámém prostředí panikařit, je k nezaplacení. Většina produktů pojišťoven v sobě nonstop asistenční linku zahrnuje, i tak si však tento bod raději zkontrolujte v pojistných podmínkách. Asistenti vám pomohou s nalezením nejbližšího lékaře, mohou pomoci s tlumočením i základní administrativou a dalšími situacemi.
  •     Doplňková připojištění – hodí se v případě, že chcete pojistit i odpovědnost, krádež osobních věcí, rizikové sportování aj. Připojištění odpovědnosti vás chrání před výlohami za způsobenou majetkovou nebo zdravotní újmu někomu jinému – například poničení zboží v obchodě dětmi nebo ztráta půjčeného vybavení. Při provozování rizikových sportů (jsou uvedeny v pojistných podmínkách, třeba surfing nebo parašutismus) se musíte připojistit nad rámec klasické pojistky. V opačném případě by vám pojišťovna při zranění nemusela nic uhradit. Cena pojištění se navýší jen mírně a vy budete mít jistotu ochrany za každé situace.
  •     Cena pojištění – neměla by být prvotním kritériem výběru, ale samozřejmě na ni berte ohled. Zajímejte se, jaký rozsah služeb vám pojišťovna za danou částku nabízí. Na ceně můžete ušetřit v případě sjednání online – u Yespojištění.cz získáte výhodnější cenu oproti sjednání té samé pojistky na kamenné pobočce pojišťovny. Podívejte se i po recenzích a zkušenostech ostatních klientů: Jak rychle pojišťovna řeší případnou událost? Je komunikace bez problémů, nebo drhne?

Při sjednání online ušetříte

Srovnání cestovního pojištění online vám pomůže vybrat tu správnou pojistku pro vaši cestu. Ať už jedete do ciziny na den, nebo na měsíc, vždy se chraňte vhodným cestovním pojištěním, aby za vás případné lékařské výdaje uhradila pojišťovna. Vybírejte pojistku podle typu vaší cesty, podle ceny a rozsahu služeb – při sjednání online na portálu Yespojištění.cz navíc dostanete slevu.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama