REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka
V okolí

Jak hubnou i na dovolené

26. 3. 2021

Držení diety, cvičení a hlídání si váhy během všedních dní je sice náročné, ale kam se hrabe ve srovnání se snahou o hubnutí v době dovolené. V čase volna jdou obvykle kila nahoru. Máte-li také tento problém, pojďte se podívat na chytrá řešení, pomocí kterých si udržíte štíhlou linii i v během dovolené. Navíc tím můžete ušetřit čas i peníze a užít si skvělou zábavu.

Základem je správný jídelníček

Pokud chcete hubnout, neobejdete se bez správného jídelníčku. Mnohdy ani nejsou nutné specializované diety. Stačí se nepřejídat, dbát na pravidelnost a zdravé složení stravy. Jak to ale zkombinovat s dovolenou? Nejedná se o nic těžkého. Pokud si občasně dopřejete zmrzlinu či nějaký zákusek, nic se neděje. Hlavní je kvůli malému prohřešku nepropadat panice a nezahodit veškerou svou další snahu.

Vedle občasné sladkosti je během dovolené pro mnoho lidí velkým problémem nedostatek času si zdravé a pravidelné jídlo zajistit. Pokud se zrovna neubytujete v hotelu s all inclusive, bude odkázání při stravování jen sami na sebe. Vynechání jídla a následné přejedení se na večer je stejně špatnou volbou jako rychlé instantní polotovary či fast foody. Naštěstí dnes existuje mnoho chytrých služeb, které tuto komplikaci vyřeší. Dobrou volbou pro dny volna je krabičková dieta. Nelekejte si názvu „dieta“. V praxi se nejedná o nic jiného, než o přivezení jídla až k vám. Sami se tak nemusíte o nic starat. Doručená vám bude snídaně, oběd, večeře a mnohdy i různé svačinky – záleží na tom, jakou službu si vyberete. Na výběr máte z různých jídelníčků. Pro hubnutí lze zvolit nízkokalorickou variantu. Myšleno je samozřejmě i na celiaky, vegetariány a lidi s dalšími speciálními požadavky. Také si můžete objednat nízko-sacharidovou stravu či jídelníček pro sportovce.

REKLAMA

V porovnání s návštěvou restaurace (nebo dovozem z ní) získáte celodenních stravu, ne jen jedno jídlo. Po přihlášení do programu vám bude vybraný jídelníček doručován pravidelně bez nutnosti si každý chod objednávat zvlášť. Výhodou také je, že krabičkové diety jsou speciálně stavěné pro zdravý životní styl a víte, co obsahují. V neposlední řadě vás potěší přijatelná cena. Ta je v porovnání s restauracemi výrazně nižší. Mnohdy dokonce zaplatíte méně, než kdybyste si sami vařili.

Nezapomínejte na pohyb

Už máte plán na dovolenou? Nikdo nechce sedět doma. Což takhle letos udělat výjimku a místo autem či veřejnou dopravou se vydat za novými zážitky třeba na kole. Spojíte tak ideální pohyb pro hubnutí spolu se zábavným sportem. Pro úspěšnou dovolenkovou cyklistiku je nejdůležitější mít kvalitní bicykl. To platí zvláště v případě, že se vydáte na delší výlety. S výběrem vám poradí nezávislé testy kol. Při překonávání terénu je zásadní dostatečné odpružení a odolnost konstrukce. Při jízdě po silnicích zase oceníte nízkou váhu, snadné šlapání a dobrou přehazovačku pro zvládání kopců.

REKLAMA

Na kole se můžete vydat na mnoho míst. Podnikat výlety lze od svého bydliště, ale také lze i s bicyklem popojet kus vlakem či autem. O zajímavá místa v České republice rozhodně není nouze. Své cíle vybírejte samozřejmě podle toho, co chcete vidět, ale také dle náročnosti trati. Raději začínejte pomalu. Nemusíte ihned na první pokus zdolat nejtěžší trasu, kterou najdete. Pro hubnutí a především pro udržení motivace ke sportu je lepší se aktivitám věnovat pravidelně, než si dát jen jednou za dovolenou pořádně do těla.

Další tipy pro hubnutí při dovolené

Dovolená je čas, který máte jen pro sebe. Využijte toho, náležitě si odpočiňte a dožeňte spánkový deficit. Nedostatek spánku totiž opravdu hubnutí nepomáhá. Volné chvíle jsou navíc skvělé pro vyčištění si hlavy. Každodenní stres je jednou z příčin, proč lidem nelze shodit přebytečné kilogramy. Abyste si užili klidu, dovolenou si dobře naplánujte a nenechte se vyrušovat například hovory z práce.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA