Jak a proč levně letět do Barcelony?

Hlavním městem Španělska je Madrid, to se učí už děti na základní škole. Stejně tak se tam dozvědí i to, že k nejkrásnějším městům tohoto království ale patří zejména Barcelona. Katalánská metropole má turistům vážně co nabídnout a dostat se sem dá i celkem levně.

Reklama

Název druhého největšího města země je znám především milovníkům fotbalu. Vždyť právě tady sídlí jeden z nejslavnějších velkoklubů světa. Zřejmě tu toho ale k vidění bude mnohem více. Jinak by sem cestu nenašlo šest milionů turistů ročně. To je podobné číslo, jakým se chlubí i naše stověžatá matička Praha.

Co vidět v Barceloně?

I pokud nejste fotbalovými fanoušky, určitě si nenechte ujít Camp Nou. Svatostánek zdejšího F.C. se stal ikonou i mimo svět kulatého nesmyslu. Pokud jste o něm nikdy neslyšeli, vězte, že jde o stadion, který pojme až 99 tisíc fanoušků. A také často pojímá. Sehnat sem lístek na zápas s některým soupeřem zvučnějšího jména bývá často nadlidský úkol.

Máte-li raději ticho a klid výtvarného umění, jistě vyrazte do Picasso Museum. Zdejší expozice čítá více než čtyři tisícovky děl zakladatele kubismu. Při tomto množství nepřekvapí, že muzeum sídlí hned v pětici středověkých paláců ve čtvrti La Ribera. Ta stojí za návštěvu už jen sama o sobě.

Když už hovoříme o architektuře, secesním skvostem Barcelony je Casa Batlló. Dnes tento dům uvidíte ve stavu, do jakého jej přestavěl architekt Antoni Gaudí v letech 1905-1907. S dalšími jeho díly je od roku 2005 zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Pokud jste Gaudího kouzlu nepropadli dříve, tady si ho musíte zamilovat. A pak jistě navštivte i Park Güell, z nějž se otevírá jeden z nejkrásnějších pohledů na Barcelonu. A nevynechejte ani slavnou Casa Milá. I za ní hledejte Gaudího.

A až se vám Gaudí přejí, projděte se nejznámější ulicí katalánské metropole La Rambla. Ponořte se tu do tónů hudby pouličních umělců nebo si vychutnejte zdejší ruch z klidu některé z kaváren. A hlavně naberte sílu k něčemu opulentnímu, co opět ukrývá rukopis Antoni Gaudího. Katedrála La Sagrada Familia se začala stavět v roce 1882. A dostavěna není dodnes. 

Co by to ale bylo za dovolenou ve Španělsku bez moře a bez pláže. Tou nejikoničtější v Barceloně je La Barceloneta.

Jak se dostat do Barcelony?

Katalánská metropole je od Prahy vzdálena nějakých 1350 kilometrů vzdušnou čarou. Po silnicích se trasa natáhne na přibližně 1800 kilometrů. Na jejich zdolání si musíte vynahradit celý den a připravit asi pět tisíc korun na palivo. Nejobvyklejší trasa do Barcelony vede z Prahy přes Plzeň na Rozvadov a odtud pak dále na Norimberk a Štrasburk, Lyon, Montpellier, Perpignan, Gironu a dále až do Barcelony.

Cestujete-li ve dvou či více lidech, příliš neušetříte ani při jízdě autobusem. Odpustíte si náročné řízení, ale cesta se vám výrazně protáhne. Většina spojů jede 30-35 hodin. Při stejně dlouhé cestě zpátky už se bavíme o třech dnech dovolené, které strávíte v autobuse.

Člověk by skoro raději na tak dlouhou cestu volil vlak. V případě návštěvy Barcelony ale o o mnoho lepší volbu nejde. Přímé spojení z Prahy neexistuje. Naopak. Přestupů je celá řada, jízdenka je o něco dražší než v případě jízdy autobusem a čas cesty přes 25 hodin také nepotěší.

Vzhledem k výše uvedenému je cesta letadlem jasná volba. Letenky Praha Barcelona mohou vyjít v porovnání s jízdenkami na autobus nebo na vlak až překvapivě levně. Když máte štěstí, dostanete se na poloviční cenu. Záleží na letecké společnosti a termínu letu. A když už je řeč o zlomcích, spočítejte si čas, který cestou strávíte. Z Prahy do Barcelony létají pravidelné přímé linky. Samotný let tak trvá dvě hodiny a čtyřicet minut směrem do Španělska. Zpátky je dokonce ještě o 10 minut kratší. I když si k tomu připočítáte odbavení na letišti, je cesta letadlem jasná volba.

Jak na cestě co nejvíce ušetřit?

Dopravní prostředek máme zvolený, ale to neznamená, že bychom měli nazdařbůh sáhnout po prvních letenkách, které na internetu najdeme. Naopak! Cenové rozdíly jsou až překvapivě velké. Proč tedy zbytečně utrácet na letenku, když by vám mohly zbýt peníze na utracení přímo v Barceloně?

Základem pro to dát za cestu rozumné peníze je využít nějaký kvalitní srovnávač. Chybu neuděláte například na https://www.esky.cz/letenky/0/0/ci/bcn/barcelona. Že jste na správné adrese poznáte podle různých indicií. Pokud kromě internetových stránek existuje i aplikace do mobilu stejného jména, nebo si na stejném místě můžete sjednat i ubytování nebo pojištění, jste v dobrých rukách.

Pokud nejste vázáni jediným termínem, kdy se vám cesta hodí, zkuste si ve srovnávači hrát se různými daty letu. Nejdražší jsou obvykle období kolem Vánoc, Velikonoc nebo během letních prázdnin. Naopak cesta během podzimu či ve druhé polovině zimy a na začátku jara může znamenat významně levnější letenku. Co může být lepšího, než utéct od českého sychrava právě do Barcelony?

A musíte letět přímo z Prahy? Zkuste si najít spojení do Barcelony ze slovenské Bratislavy, z rakouské Vídně nebo z polských Katovic. Možná to vyjde levněji a možná to budete mít i blíž. Jen si dejte pozor, aby cílovým letištěm bylo skutečně Barcelona-El Prat. Některé linky přistávají v Gironě, která leží asi 70 kilometrů od katalánské metropole. Cestu to zkomplikuje, protáhne a možná i o něco prodraží. 

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama