Férová snídaně aneb piknik v městském parku v Rožnově pod Radhoštěm

V sobotu 14. května 2022 se v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční piknik na podporu místních a fairtradových pěstitelů. Férová snídaně se bude konat v městském parku u hudebního altánu od 10:00 hodin. Princip je jednoduchý, stačí si vzít deku, fairtradové a lokální potraviny a užít si společně strávené sobotní dopoledne v parku.

Reklama

Férová snídaně je největší akce na podporu pěstitelů při odpovědné produkci potravin, ale i jiných výrobků. „Rožnov se tak přidá k více než stovce míst, kde se ve stejný čas sejdou tisíce lidí, aby vyjádřily svůj zájem o pěstitele v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Ti za svoje kakao, kávu nebo banány dostávají velmi málo zaplaceno a často navíc pracují v nedůstojných nebo dokonce nebezpečných podmínkách,“ uvedla Iveta Dorotíková, koordinátorka Zdravého města a MA21.

Letošní Férová snídaně se bude po dvou letech opět tradičně konat venku, pro všechny společně na jednom místě. Pro tento jedenáctý ročník byl zvolen městský park u hudebního altánku jako ideální místo pro společný sobotní dopolední piknik. Princip snídaně je jednoduchý. Účastníci si v košíku přinesou fairtradové a lokální potraviny a společně posnídají v parku. Přinést mohou například fairtradový čaj, kávu či džus, domácí koláč nebo bábovku s fairtradovým kakaem a cukrem či fairtradové banány. To vše lze doplnit lokálními produkty, jako jsou vajíčka, mléko, sýry či zelenina od místního farmáře či farmářky.

„Těším se na příjemnou atmosféru, kdy společně s přáteli posnídáme venku. Loni jsme kvůli covidovým omezením podnikli místo společné snídaně výlet s piknikem. Ale v roce 2019 se nás sešla více než stovka a já doufám, že na tradici navážeme a toto číslo překonáme,“ uvedla místostarostka města Kristýna Kosová.

„Rádi bychom také vyzvali místní organizace k zapojení se do této akce. V případě, že byste Vaše místní produkty chtěli občanům města představit, ozvěte se do 6. května 2022 na e-mail: iveta.dorotikova@roznov.cz. Těším se na všechny, kteří se k nám na snídani připojí,“ doplnila na závěr Iveta Dorotíková

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama