Drážďany a Saské Polabí nabízí v roce 2020 spoustu novinek

Přesně 350 let od narození Augusta Silného se rozzáří turistický cíl Drážďany a Saské Polabí barokně a moderně! V této oblasti se můžete těšit na mnoho nových turistických atrakcí.

Reklama

Dne 12. května 1670 spatřil Friedrich August I. Saský v Drážďanech světlo světa. Jako druhorozený princ neměl žádné vyhlídky na trůn, a tak cestoval po Evropě: Navštívil Itálii, Francii i Španělsko a užíval si bezstarostného života. Když jeho bratr zemřel, stal se v roce 1694 saským kurfiřtem a v roce 1697 získal ještě polskou královskou korunu. Do historie vstoupil jako August Silný a proměnil Drážďany v okouzlující barokní rezidenci s úžasnou architekturou, jedinečnými uměleckými poklady a také kulturou slavností a her, které sám vyhledával. O 350 let později je v tomto možná nejkrásnějším velkoměstě Německa propojeno baroko a jeho kouzlo s moderním životním stylem.

Reprezentační místnosti v rezidenčním zámku

Pečlivě provedená rekonstrukce reprezentačních místností doplňuje již tak působivé výstavy v rezidenčním zámku. Tyto prostory mohou návštěvníci obdivovat již od září 2019. V roce 1719 nechal August Silný tyto prostory nádherně vyzdobit při příležitosti svatby, kterou uspořádal pro svého syna. Zatímco místnosti byly během druhé světové války zcela zničeny a následně od základů znovu vystavěny, většina historického interiéru byla zachráněna a integrována do nové výstavy: Od Augustova trůnu a postele až po sbírku stříbrného nábytku, který je ve světě jedinečný. K dispozici je také znovuobnovená výstava ve Věžním pokoji s porcelánovým kabinetem a od poloviny roku 2020 k tomu ještě přibude galerie 390 pušek v navazující Dlouhé chodbě.

Staří mistři v nové kráse

Po rozsáhlé rekonstrukci se dne 29. února 2020 otevře světoznámá drážďanská Obrazárna Starých mistrů v budově galerie navržené Gottfriedem Semperem. A bude to zcela nový zážitek: Mistrovská díla Rembrandta, van Eycka, Vermeera, Raphaela nebo Titiana budou totiž instalována vedle historických váz a soch.

Drážďanská pevnost Festung Xperience

Ve starém sklepení pod Brühlskou terasou se díky nové výstavě znovu oživí 450 let stará drážďanská historie. Čeká Vás nejmodernější projekce, inovativní audio systém i velkolepé instalace. Pro veřejnost je tato pevnost otevřena od listopadu 2019.

Zwinger Xperience

Pod názvem „Filmová kupole Zwinger Xperience – Svatba století 1719“ představují státní zámky, hrady a zahrady až do léta 2020 imitaci vnitřního nádvoří Zwingeru. Připraven je speciálně vytvořený filmový pavilon s vypouklou obrazovkou (270 stupňů), která Vás unese do roku 1719 na barokní svatbu století. Návštěvníci se tak mohou vydat na multimediální a emocionální cestu časem.

Beethovenův rok

Drážďany, spolu s celým hudebním světem, slaví v příštím roce 250. narozeniny Ludwiga van Beethovena. Beethoven se narodil a vyrostl v Bonnu, skoro celý svůj dospělý život pak strávil ve Vídni. V roce 1796 se zastavil v metropoli na Labi, aby zde představil své umění saskému dvoru. Později ztvárnil ve své 9.symfonii „Ódu na radost“, jejíž text dokončil v Drážďanech Friedrich Schiller. Drážďanské kulturní instituce vzdávají hold tomuto mistrovi četnými koncerty a vystoupeními jeho jediné opery Fidelio.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama