REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.12. a svátek má Květoslava
V okolí

Dovolená v Rakousku – tipy a inspirace

Chystáte se na prodloužený víkend, dovolenou nebo prázdniny do Rakouska? Ať už je léto nebo zima, přinášíme vám informace o místech, která vážně stojí za to vidět.

Grossglocknerská vysokohorská silnice

Pro milovníky rychlých kol je v Rakousku jedna z nejkrásnějších silnic světa. Měří 48 km, má 26 zatáček, nezapomenutelné výhledy a vede do středu národního parku Vysoké Taury až k nejvyšší hoře Grossglockneru s fascinujícími ledovci. Hodit se vám bude rakouská dálniční známka a za mýtné zaplatíte kolem 800 Kč.

Hrad Hohenwerfen

Pokud milujete středověké památky a vyrážíte do Salcburku, udělejte si odbočku k impozantnímu hradu Hohenwerfen. Leží vysoko nad údolím, kudy protéká řeka Salzach. Při prohlídce se podíváte na výstavu historických zbraní, hladomornu, stylový hradní hostinec, obchod s rytířskými potřebami i program s dravci.

REKLAMA

Krimmelské vodopády

Kaskáda tří menších vodopádů s převýšením 385 m se nachází nad vesničkou Krimml na horské říčce Krimmler Ache, pár kilometrů od známé oblasti Rakouska Kaprun – Zell am See. Za prohlídku zaplatíte asi 4 eura. Během výstupu, který vám zabere asi hodinu, vás čeká 11 zastávek s unikátními a okouzlujícími výhledy.

Vesnička Hallstatt

Nejznámější rakouská vesnička Hallstatt s malebnými domy obloženými dřevem a strmými kamennými schody nemá ani 1000 obyvatel. Leží v oblasti Solná komora na břehu Halštatského jezera v nadmořské výšce 500 m n. m. Je v seznamu UNESCO a v Číně má svou kopii. V místní unikátní kostnici je uloženo 1200 lebek.

REKLAMA

Hallstatt. Foto: ©Pixabay.com
Hallstatt. Foto: ©Pixabay.com

Jezero Gosausee

Pokud milujete rakouská jezera, u vesničky Hallstatt směrem po silnici B166 k městu Gosau, leží jezero Gosausee s dokonalými výhledy. Je obklopeno pohořím Gosaukamm s výškou 2459 m v oblasti Dachstein. Od jezera vede kabinková lanovka Gosaukammbahn do výšky 1475 m k lyžařskému středisku Zwieselalm.

Zelené jezero Grüner See

Zelenému jezeru neboli Grüner See s jedinečnou smaragdovou barvou se sjíždí lidé z celého světa. Patří k nejčistším a nejmagičtějším jezerům Rakouska a každý rok se naplní křišťálově čistou vodou z tajícího sněhu z okolních hor. Leží u města Tragöß a i zde se cestou připravte na prudká a dlouhá klesání či stoupání.

Ledovec Pasterze

Nejdelší ledovec Východních Alp Pasterze leží v nejvyšším pohoří Rakouska ve Vysokých Taurách, které jsou součástí Centrálních krystalických Alp. Začíná u hory Johannisberg v nadmořské výšce 3453 m, měří 19 km2 a končí v nadmořské výšce 2 100 m. S výletem neotálejte, každoročně totiž z jeho délky ubude asi 10 m.

Město Innsbruck

Tyrolské hlavní město Innsbruck je páté největší v Rakousku. Okouzlí vás vesnickým vzhledem, úžasnými výhledy, rozmanitou uměleckou scénou i svými restauracemi. Lanovka vás za 10 minut vyveze z centra na horský svah. Pokud si zde dáte pivo, tolerance hladiny alkoholu za volantem je jen do 0,5 promile v krvi.

Pevnost Festung Kufstein

Malebné město Kufstein je druhým největším městem severního Tyrolska. Díky bohatství památek se mu říká Perla Tyrolska. Pevnost Festung Kufstein dříve sloužila jako středověké vězení, dnes je tu národopisné muzeum a ve věži Varhany hrdinů, které jsou největšími venkovními varhanami světa.

Hlavní město Vídeň

Hlavní město Rakouska Vídeň s mnoha historickými a kulturními památkami je nejzelenější na světě. Různorodost skvostné architektury vás okouzlí na jaře, v létě i na podzim a v zimě se tu konají jedny z nejkrásnějších adventních trhůEvropě. V Rakousku si dejte pozor na rychlost a pokuty. Pro všechny případy si zapište čísla na silniční havarijní a poruchové služby ÖAMTC 120 a ARBÖ 123.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA