Dovolená s dětmi v Beskydech? Proč ne!

Rozhodli jste se letošní dovolenou s dětmi strávit v Čechách nebo na Moravě, ale došly vám nápady, kam vyrazit? Co takhle prázdniny v Beskydech? Inspirujte se našimi tipy a užijte si dovolenou, která nadchne celou rodinu.

Beskydy s dětmi

Reklama

Beskydy jsou nádhernou lokalitou, do které můžete vyrazit s malými i odrostlými dětmi. Naleznete zde spoustu kouzelných míst, kde si společně užijete spoustu zábavy. Objevte pohádkové stezky, rozhledny s jedinečnými výhledy, hřiště v kopcích nebo největší lanové centrum v Čechách.

Ubytování v Beskydech

Pokud jde o ubytování, najděte si ideálně baby friendly hotely na flymeto nebo na některém z ubytovacích portálů. V takovém hotelu jsou na vás i vaše děti náležitě připraveni. Bez problémů vám tak půjčí dětskou postýlku, židličku nebo vaničku. Součástí takového komplexu navíc často bývá dětské hřiště, dětský koutek nebo bazén.

Beskydy s kočárkem

Beskydy jsou pro kočárkovou turistiku ideální lokací. Naleznete zde bezmála 110 km tras, kam se bez problémů dostanou i s kočárky. Nejlepším parťákem pro cestování jsou golfky, které jsou lehké a skladné. Při lesních výpravách a dlouhých trecích ale oceníte spíše sportovní kočárek s nafukovacími koly, s kterým zvládnete v podstatě jakýkoliv terén. Dětem výšlapy zpříjemní různé doplňky, jako jsou pláštěnky, držáky na kelímky nebo polštářky do kočárku a autosedačky.

3 tipy na skvělé rodinné výlety

Tarzanie – horský lanový park Ráztoka

Zábavu pro malé i velké nabízí Tarzanie, největší horský lanový park v Česku. Na ploše velké více jak 8 000 m2 je umístěno několik lanových tras v různých výškách a s různým stupněm obtížnosti. Překážky jsou zavěšeny na stromech ve výšce 3 až 14 m. Lanové centrum Tarzanie naleznete v Trojanovicích, kde se mimo jiné nachází také dolní stanice lanovky na Pustevny. 

Kulíškova naučná stezka 

V údolí Dynčák ve Velkých Karlovicích naleznete Kulíškovu naučnou stezku, která je určena speciálně rodinám s dětmi. Stezka je dlouhá 2,5 km a najde na ní 11 zastavení. Děti na jednotlivých stanovištích čeká řada hádanek a úkolů. Atraktivní a zábavnou formou se seznámí s různými zvířaty a zajímavostmi přírody CHKO Beskydy. Součástí stezky jsou i různé interaktivní prvky. Trasu bez problémů zvládnou i menší děti a rodiče s kočárky.

Komplex aquaparků Olešná 

Pokud patříte mezi milovníky vodních atrakcí, vyrazte s celou rodinou do moderního relaxačního centra Aquapark Olešná. Součástí komplexu je krytý a letní aquapark. Krytý aquapark Olešná nabízí malým i velkým návštěvníkům divokou řeku, tobogán s videoprojekcí, proudový kanál nebo dětský koutek pro nejmenší. V letním aquaparku naleznete dva tobogány, čtyřdráhovou skluzavku, 50 metrů dlouhý plavecký bazén nebo relaxační bazén s masážními lavicemi. Komplex se nachází u přehrady Olešná ve Frýdku-Místku.

Náš tip

Navštivte zajímavá místa v Beskydech, sesbírejte Ondrášovy dukáty a získejte poklad. O jaká místa se jedná? Například o hrad Hukvaldy, Tarzanii, zámek Frýdek nebo muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm.  

5 míst, která byste rozhodně neměli vynechat

Horské sedlo Pustevny v Beskydech

Jedním z nejvýznamnějších horských středisek v Beskydech je rozhodně Horské sedlo Pustevny, které leží přímo na hřebenové trase. Své originální pojmenování získalo díky poustevníkům, kteří zde kdysi žili. Pustevny se nachází v Radhošťské hornatině mezi vrchy Radhošť a Tanečnice v nadmořské výšce 1018 m. Dostat se sem můžete autobusem, vlastním vozem nebo dvousedačkovou lanovkou z obce Trojanovice. 

Satinské vodopády – pravý poklad Beskyd

Dalším krásným místem, které ale není až tak hojně navštěvováno turisty, jsou Satinské vodopády. Ty naleznete malý kousek jižně od obce Malenovice. Místo je ukryto v až 15 m hluboké skalní soutěsce horského potoka Satiny, které vás okouzlí svou působivou atmosférou. Kromě vodopádů vás zaujme i krajina v okolí, která je tu divoká a jiná, než jste u Beskyd zvyklí.

Foto: ©Pixabay.com

Radhošť se sochou bájného Radegasta

Pravděpodobně nejznámější horou Beskyd je Radhošť. Hora je od pradávna spojována s pohanským bohem úrody, sklizně, hojnosti a slunce Radegastem. Sochu tohoto slovanského boha naleznete právě na trase z Pusteven na Radhošť. Trasa je dlouhá kolem 4 km. Z vrcholu Radhoště si můžete vychutnat jeden z nejkrásnějších výhledů na celé Beskydy, Valašsko, Vsetínské vrchy, Javorník, Jeseníky – Praděd nebo Malou a Velkou Fatru.

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Během nepříznivého počasí vyrazte do Technického muzea Tatra v Kopřivnici. V tomto jedinečném muzeu si můžete prohlédnout velkolepou sbírku 70 osobních a nákladních vozů ze všech etap výroby dnešní automobilky Tatra, která je doplněná podvozky, motory, modely, designovými návrhy, sportovními trofejemi i světovými unikáty. Součástí je i expozice věnovaná nejslavnějšímu českému atletovi Emilu Zátopkovi a jeho ženě Daně Zátopkové.

Strašidelný hrad Hukvaldy

Jedním z největších hradů na Moravě jsou Hukvaldy. Jedná se o opravdu rozsáhlou zříceninu z jejíž věže je krásná vyhlídka na hřebeny Beskyd nebo městečka Kopřivnici a Příbor. V okolí hradu se nachází obora plná daňků a muflonů, staletých stromů s mohutnými kořeny a herních prvků pro děti. Vše je dobře dostupné i s kočárkem. Na hradě Hukvaldy se v průběhu sezóny pořádá spousta zajímavých akcí.

Co v Beskydech ochutnat?

V Beskydech si na své přijdou i vaše chuťové buňky. Kromě výletů si naplánujte také výpravy za beskydskou gastronomií. Udělejte si výlet do Štramberka a ochutnejte štramberské uši z perníkového těsta. Tuhle pochoutku si zamiluje celá vaše rodina. Mají vaše děti rádi korbáčiky? Vyhlášené beskydské ovčí a kozí sýry se tu prodávají snad na každém rohu. Ochutnat byste měli i pravou valašskou kyselicu nebo borůvkové knedlíky.

I když cestujete po Čechách, nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění, které pokryje náklady při úrazech, nemoci, ztrátě zavazadel nebo nepříjemné kolizi na silnici.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama