Dny evropského dědictví v Kolíně

I v Kolíně se v rámci Dnů evropského dědictví každoročně veřejnosti otevírají brány řady památek a koná se mnoho doprovodných akcí.

Reklama

Město Kolín vás srdečně zve na Den otevřených dveří kolínské radnice (19. 9. od 10.00 do 12.00 hod) nebo na rozhlednu Vodárna (12. 9. a 18. 9.). Nenechte si ujít také Jeruzalém na Labi, soubor kolínských židovských památek. Zdarma můžete navštívit synagogu (12. 9. a 19. 9.) a oba židovské hřbitovy (19. 9.). V pátek 17. 9. proběhne v kolínských ulicích pokládání nových kamenů zmizelých. Prohlídky s výkladem jsou připraveny např. v kostele sv. Jana Křtitele nebo na tvrzi v Hradeníně.

Kolín – pohled z Práchovny, Foto: © Ladislav Renner

Největším lákadlem bude jistě Bartolomějské návrší, poklad v srdci Kolína (v sobotu 11. 9. za symbolické vstupné 1 Kč). Kromě samotného chrámu sv. Bartoloměje navštivte i barokní kostnici a zvonici s vystaveným chrámovým pokladem a vyhlídkou na centrum města. V bývalém bytě zvoníka je ke zhlédnutí také část putovní výstavy fotografií Josefa Čáslavy z Turistické oblasti Kutnohorsko a Kolínsko s názvem „KUKO známé i neznámé“. Zejména pro děti je připravena moderní interaktivní expozice ve staré farní škole.

Přehled všech akcí konaných v Kolíně a okolí naleznete na www.historickasidla.cz

Židovský hřbitov, Foto: © Ladislav Renner

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama