Divadlo Tramtárie pořádá Olomoucké shakespearovské léto

Už potřetí zahraje v létě olomoucké Divadlo Tramtarie open-air. Oblíbený festival Olomoucké shakespearovské léto proběhne od 3. do 8. srpna v krásném prostředí Parkánu bývalého jezuitského konviktu na Univerzitní ulici. Tramtarie na festivalu uvede hned 4 své inscenace, komedii Po stopách něžného muže, Kabaret nahatý Shakespeare, stand-up Herci Na ležáka a černou komedii Divoké historky.

Reklama

Open-air divadelní festival Olomoucké shakespearovské léto 2018 navazuje na předchozí dva úspěšné ročníky festivalu, které sklidily obrovský divácký ohlas. V letošním roce bude festival delší, bude trvat 6 dnů a divákům nabídne kromě osvědčených letních hitů i další novinky.

Novinkou v programu bude letní komedie Divadla Tramtarie Po stopách něžného muže, kdy se parkán Uměleckého centra promění v plovárnu a diváci zhlédnou komedii o hledání romanticky založených mužů, jejichž existence nebyla nikdy zcela prokázána, v režii uměleckého šéfa divadla Vladislava Kracíka. Komedie bude uvedena v pátek 3. a sobotu 4. srpna vždy od 19 hodin.

Festival, stejně jako každý rok, nabídne také veleúspěšný Kabaret nahatý Shakespeare, který je základním kamenem festivalu. Kabaret má za sebou přes 100 repríz a je stále divácky vyhledávanou komedií. V hlavní roli se představí talentovaný herec Bořek Joura, který je známý ze seriálu České televize První republika, kde ztvárňuje roli detektiva Vojty Toufara. Dále hrají Martin Dědoch, Jana Posníková, Dominika Hrazdílková a Václav Stojan. Shakespeare se hraje v neděli 5. a pondělí 6. srpna v 19 hodin.

Dalším bodem programu bude taktéž divácky oblíbený večer plný originálních stand-up výstupů Herci Na ležáka, který Divadlo Tramtarie pravidelně pořádá ve spolupráci s Moravským divadlem Olomouc. Každý díl Herců Na ležáka je nový, neotřelý a srší ostrým vtipem. Ze stáje Divadla Tramtarie pravidelně vystupuje oblíbené duo Dukulele ve složení Jana Posníková a Tereza Toth Čápová, pravidelným hostem je pak věhlasný kouzelník Karel Pomahač. Z Moravského divadla diváky nešetří matadoři Roman Vencl a Jan Ťoupalík se svými hosty z činohry MDO. Hercům Na ležáka je věnováno úterý 7. srpna od 19 hodin, večerem provází Marek Zahradníček.

Závěr festivalu patří novince, absurdní komedii Divoké historky v režii prestižního režiséra Filipa Nuckollse. Na festivalu se představí ve středu 8. srpna ve 20 hodin. Diváky čeká šest minipříběhů ze života úplně normálních lidí, kterým jednoho krásného dne úplně normálně rupnou nervy. Desítky nadávek, stovky pěstních úderů, hektolitry krve, sem tam nějaká mrtvola a… hromada chytrého černého humoru.

Program festivalu bude letos poprvé rozšířen o produkci pro rodiny s dětmi. Ty se mohou těšit na nejnovější pohádku Princ Bajaja a na legendární pohádku O pračlovíčkovi, která má za 7 let uvádění za sebou přes 450 repríz a je stále jednou z nejoblíbenějších pohádek Divadla Tramtarie. Má za sebou evropské turné po Belgii, Lucembursku a Německu, letos bavila děti i ve švédském

Stockholmu. Získala cenu diváků na prestižním festivalu divadel pro děti Dítě v Dlouhé, který pořádá Divadlo v Dlouhé Praha. Odpolednímu programu pro děti je vyhrazena sobota 4. srpna a pondělí 6. srpna od 16 hodin. Vstup je zdarma.

Program přehled

Pá 3.8. v 19:00 Po stopách něžného muže / letní komedie
So 4.8. v 16:00 Princ Bajaja / pro děti
So 4.8. v 19:00 Po stopách něžného muže / letní komedie
Ne 5.8. v 19:00 Kabaret nahatý Shakespeare / kabaret
Po 6.8. v 16:00 O pračlovíčkovi /pro děti
Po 6.8. v 19:00 Kabaret nahatý Shakespeare /kabaret
Út 7.8. v 19:00 Herci Na ležáka / stand-up
St 8.8. ve 20:00 Divoké historky / absurdní komedie

Více info na .

Festival je určen jak pro Olomoučany, tak pro turisty, kteří město během prázdnin navštíví a hledají večerní vyžití. Festival Olomoucké shakespearovské léto chce oživit centrum města během letních měsíců, kdy je kulturní nabídka výrazně omezená. Akci finančně podpořilo i Statutární město Olomouc i Olomoucký kraj. Projekt se uskutečňuje také za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky.

Olomoucké shakespearovské léto proběhne na parkánu Uměleckého centra (Konviktu) na Univerzitní ulici v Olomouci ve dnech 3. až 8. srpna.

Vstupenky jsou už nyní k dostání v předprodeji v Informačním centru v podloubí radnice na Horním náměstí nebo online na www.divadlotramtarie.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama