REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 30.5. a svátek má Ferdinand

Cyklostezka železné opony, Iron Curtain Trail – EuroVelo 13

22. 6. 2020
(c) Weinviertel Tourismus GmbH / Gollner
O historii rozdělené Evropy se dozvíte více na cyklostezce Iron Curtain Trail (EuroVelo 13). „Železná opona“ vedoucí od Barentsova moře až k Černému moři dělila téměř půlstoletí Evropu na dvě poloviny – na Východ a Západ. V dřívějších zakázaných pásmech tak vznikaly biotopy, takzvaný „Zelený pás“, kde se mohl nerušeně vyvíjet svět zvířat a rostlin.
(c) Weinveirtel Tourismus GmbH / Gollner

Trasa EuroVelo 13 ohromuje také v číslech: na 10 400 kilometrech mohou cyklisté zažít 20 zemí, 14 památek UNESCO a tři evropská moře. V Dolním Rakousku oceňují cyklisté EuroVelo 13, která nejenže propojuje Waldviertel a Weinviertel, ale požitkářům na kolech dopřeje také šarmantní pauzy v romantických sklepních uličkách.
(c) Waldviertel Tourismus, Daniel Gollner_contentkumpanei.com

Česko, Waldviertel, Česko … kdo šlápne do pedálů na cyklotrase „Eurovelo 13“, překoná hranice  –  a to celkem dokonce osmkrát. Četné informační panely seznamují sportovce s průběhem cesty po waldviertelském úseku cyklostezky „Iron Curtain Trails“. Jednotně značené jsou tu nejen různé úseky, ale také odpočívky pro zaslouženou pauzu na oddech. A ta je sem tam potřeba, protože na téměř 200 kilometrech z Gmündu do  se urazí celkem 2 100 výškových metrů. 
(c) Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

Možná místa pro příjemné zastavení jsou Litschau jako nejsevernější město Rakouska, městečko Slavonice, obec Drosendorf umístěná vysoko nad meandrem řeky Thaya,  jako nejmenší obec Rakouska s městským právem a historické město Znojmo.

REKLAMA

Bližší informace se dozvíte na: https://www.dolni-rakousko.info/iron-curtain-trail
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA