Cyklistická dovolená ve Weinviertelu

Oblast Weinviertel se rozkládá severovýchodně od Vídně a hraničí přímo s Českou republikou. Největší vinařská oblast Rakouska překvapuje svou rozmanitostí krajiny a zve na nezapomenutelnou dovolenou na kole.

Reklama

S více než 13 000 hektary vinic je Weinviertel největší vinařskou oblastí Rakouska. Panonské klima a sprašné půdy nabízejí vynikající podmínky pro pěstování vína.

A po stopách vína se ve Weinviertelu můžete vydat i sportovně. Témata víno a cyklistika tady nejsou v protikladu, naopak na cyklostezkách neustále narážíte na vinohrady, viniční tratě, sklepní uličky a místní šenky zvané „Heurige“. Není proto divu, že mnoho cyklostezek bylo pojmenováno po odrůdách révy vinné. Vyjeďte si na kole například po stopách značky Weinviertel DAC, Veltlínského a spol.

 


Dopřejte si cyklodovolenou ve Weinviertelu.  Různé okružní trasy prozkoumáte na vyjížďkách z městeček Retz, Laa an der Thaya nebo Poysdorf během pobytu na 2 nebo 4 noci dle výběru za cenu od 160,- EUR na osobu ve dvoulůžkovém pokoji. Nocovat budete v hotelích nebo přímo u vinaře.

Rezervace a informace:

Weinviertel Tourismus GmbH

Wiener Straße 1

2170 Poysdorf

+43 2552 3515

info@weinviertel.at

https://www.weinviertel.at/cs/cyklistika

https://www.weinviertel.at/cs

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama