Chorvatsko je zdrojem památek a nejrůznějších zajímavostí

Chorvatsko je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších destinací českých turistů. Spousta z nich míří především k moři, na pláže a za příjemnou relaxací. Je však pravdou, že tato země toho turistům nabízí více než jenom odpočinek na lehátku s drinkem v ruce.

Reklama

 

Narazit můžete na mnohé památky a zajímavosti v Chorvatsku, jichž je opravdu hodně. Záleží na tom, do jaké části země se vydáte. Jestli zvolíte některý ze známých ostrovů Krk, Hvar, Brač a Cres nebo dáte přednost spíše velkoměstům s jedinečnou atmosférou – Zadar, Dubrovník, Záhřeb, Rijeka a Split.

Vyberte si ty správné zájezdy do Chorvatska

Jestliže chcete inspiraci při volbě dovolené v Chorvatsku, začtěte se do následujících řádků, které vám mnohé prozradí. A začít můžete třeba od přírodních dominant země. Ty se nachází nejenom u pobřeží, ale také ve vnitrozemí. Za zmínku stojí známá Plitvická jezera, Národní park Krka, kaňony Paklenica, Národní park Severní Velebit, Přírodní park Telašcica a specifický National Park Kornati.

Bohaté zájezdy do Chorvatska vás přivedou na nejrůznější místa, kde budete moci objevovat i přemíru historických památek. Stavby, které k této destinaci neodmyslitelně patří. Co takhle Walls of Dubrovnik, Diokleciánův palác, historická promenáda Stradun, římský amfiteátr Pula Arena a historická pevnost Lovrijenac. Podobných působišť byste v Chorvatsku našli více než dost.

·      Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Záhřebu

·        Kostel sv. Donáta v Zadaru

·        Katedrála sv. Vavřince v Trogiru

·        Hrad Kamerlengo

·        Trsat Fortness v Rijece

Víte, čím se platí v Chorvatsku?

Ať už se rozhodnete navštívit jakoukoliv oblast této země, musíte vědět také několik dalších důležitých informací. Například to, čím se platí v Chorvatsku. Místní měnou je chorvatská kuna, kterou si můžete směnit ještě před odjezdem v České republice. Pokud se rozhodnete platit eurem, což v turistických oblastech skutečně lze, připravte se na méně výhodný kurz.

Vyberte si cestovní kancelář a vyrazte

Nechte se na dovolené v Chorvatsku náležitě hýčkat a užijte si ji plnými doušky. Stačí vsadit na vhodnou cestovní kancelář, jejíž portfolio je dostatečně bohaté a pokrývá všechny zajímavé chorvatské oblasti. Na své si tak přijdou milovníci pamětihodností, dokonalých přírodních úkazů, národních parků, ale také obdivovatelé rušných historických měst, zábavy a tradiční gastronomie.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama