Cesta Českem je unikátním dálkovým přechodem

Reklama

Jestliže máte rádi turistické výzvy a lákají vás dálkové přechody, určitě kvůli nim nemusíte vyrážet do zahraničí. Rozhodně ne teď, když existuje Cesta Českem. Tento jedinečný dálkový přechod Českou republikou má na svědomí Martin Úbl a Klub českých turistů. Díky nim vznikla trasa, s pomocí, níž můžete přejít Českou republikou jedním tahem, a hlavně obklopeni krásnou přírodou a historickými památkami.

Cestování po ČR nabývá nových podob

Prostřednictvím níže uvedených řádků vás přesvědčíme o tom, že cestovatelská sezóna 2021 rozhodně nebude nudná. A to právě díky Cestě Českem. Ta se totiž skládá z devíti úseků, které pochopitelně můžete procestovat samostatně. Na tento český trek si tak nemusíte brát příliš dlouhou dovolenou a jednoduše si ho rozdělíte na několik částí. Tak, jak to bude vyhovovat přímo vám. V každém případě vás seznámíme s tím, kudy dálkový přechod vede.

·        Krásná – Klínovec

·        Krušné hory

·        České Švýcarsko – Lužické hory

·        Jizerky – Krkonoše

·        Adršpach – Broumovsko

·        Orlické hory

·        Kralický Sněžník – Jeseníky

·        Podbeskydí a Beskydy

·        Rychlebské hory jako alternativní trasa

Tento výčet je určitě jasně vypovídající a prozrazuje, že cestování po ČR nebude nudné a nezáživné. Ba naopak. Takto sestavený itinerář ve vás zanechá spoustu krásných vzpomínek a možnost vidět přemíru krás České republiky.

Cestou budete míjet i památky v ČR

Když využijete dálkový přechod Cesta Českem ke svým turistickým aktivitám, sem tam jistě můžete sejít z cesty, abyste pozorovali nejrůznější památky v ČR, kterých je u nás více než dost. A v okolí této trasy to platí dvojnásob. V rámci komplexnosti ještě uvedeme, že Cesta Českem je dlouhá 1 000 km, takže nachodíte pěknou porci kilometrů. Kdybyste chtěli zvládnout všechno na jeden zátah, vyhraďte si pro to alespoň čtyřicet dní. Jisti si buďte také v tom, že v případě dálkového přechodu budete mít možnost stanout na nejvyšším bodě ve výšce 1 602 metrů nad mořem.

Cesta Českem je zkrátka výzvou, která osloví začínající, ale i pokročilé turisty.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama