REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Českolipský hrad Lipý ožije online prohlídkou

10. 1. 2021
Brány památek stejně tak jako mnoho jiných institucí zůstávají, vzhledem k opatřením spojeným s koronavirem, už nějakou dobu uzavřeny. Pro milovníky hradů, zámků, či muzeí, kteří si musejí návštěvy těchto míst bohužel odříct, chystá příspěvková organizace Kultura Česká Lípa zajímavé zpestření, alespoň tedy virtuální.  Zájemci budou mít možnost nahlédnout do historických interiérů hradu Lipý, a to přímo z pohodlí a tepla svých domovů. Prohlídka i s výkladem průvodkyně bude živě streamovaná na facebookový profil Kultury Česká Lípa. To vše už ve středu 13. ledna od 13 hodin.
„Prohlídka provede virtuální návštěvníky historickými interiéry hradu, samozřejmě nebude tak dlouhá ani výkladově obsáhlá jako prohlídky běžné. Zaměří se spíše na zajímavosti nebo na věci, kterým při běžné prohlídce není věnovaná pozornost. Bude to tedy spíše taková ochutnávka a pozvánka na prohlídku klasickou,“ přibližuje záměr ředitelka Kultury Česká Lípa, Tereza Vraná.

Hrad Lipý loni zažil vzhledem ke koronaviru zkrácenou návštěvnickou sezónu. Pozdější otevření na jaře měl návštěvníkům kompenzovat říjen, kdy měl být hrad po celý měsíc ještě otevřen, to už však vládní nařízení nedovolila.

REKLAMA

„Celý svět kultury se v současnosti přesunul do virtuálního prostoru, jakožto jediné možnosti, jak zůstat se svými diváky ve spojení. I my proto cítíme potřebu nějakou akci uspořádat a dát tím najevo našim příznivcům, že jsme tu stále pro ně alespoň online,“ doplňuje ředitelka organizace.

Pokud by někdo živé vysílání nestihl, video si bude moci přehrát i zpětně, bude k dispozici na Facebooku Kultury Česká Lípa. Jednou online prohlídkou to však neskončí, připravují se další díly, které představí další části hradního komplexu i Centrum textilního tisku.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA