REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

Cargo Bike Days – dny nákladních elektrokol

Naše firma Citybikes se již delší dobu neúnavně zabývá propagací a rozvojem praktické (elektro) cyklistiky. Již před mnoha lety jsme vyráběli vlastní modely elektrických nákladních kol typu Long John pro farmářské trhy.

Účastnili jsme se výběrového řízení na dodávku nákladních elektrokol pro Českou poštu – opět s vlastním prototypem inspirovaným v Německu a podařilo se nám dodat několik elektrických cargo kol podnikatelům s drobnou rozvážkou (pizza).

Prototyp pošťáckého nákladního elektrokola - zimní test. Foto: ©Citabikes
Prototyp pošťáckého nákladního elektrokola – zimní test. Foto: ©Citabikes

I přes nadšení a úsilí však bylo možné konstatovat, že ačkoli se cargo kola ve světě již před lety hojně rozšiřovala, český trh byl vůči nim poměrně imunní. V tomto ohledu jsme dlouho nebyli proroky. Poslední vývoj klimatických změn a rovněž akční plán stanovený Pařížskou dohodou, ve které se EU staví do role lídra v boji s globálním oteplováním (uhlíková neutralita do roku 2050), dává tušit, že by téma ekologické individuální dopravy a přepravy mohlo konečně začít rezonovat i u nás.
Názory vyspělého světa se v tuto chvíli již shodují v tom, že automobilová doprava (zejména ve městech) není v současné podobě udržitelná z důvodů, které lze shrnout do následujících bodů:

REKLAMA

 • Do měst se jednoduše nevejde
 • Nehodovost s fatálními následky
 • Exhalace a prašnost
 • Hluk
 • Stres, zdraví a kvalita života

Jako jedním z více možných řešení individuální dopravy ve městech nebo obecně dopravy na kratší vzdálenosti s přepravní kapacitou srovnatelnou s osobním vozem se jeví využívání elektrických nákladních kol (cargo kol). Tento trend je patrný v mnoha městech (nejen) Evropy. Vývoj u nákladních elektrokol rozhodně nijak nepolevil a zdá se, že nejrozumnějším typem nákladního kola je tzv. long tail (delší zadní stavba) s 20″ koly. Proč tomu tak je?

 • Snadná ovladatelnost
 • Půdorys shodný se standarním jízdním kolem
 • Možnost vertikálního parkování
 • Nižší hmotnost

Nákladní elektrokola Tern

Mezi nejprogresivnější značky nabízející tento typ elektrických cargo kol patří firma Tern, která zúročila bohaté zkušenosti se skládacími koly, některé „skládací“ prvky zařadila i u nákladních kol a tak ještě zvýšila jejích skladnost a praktičnost. Modely nákladních elektrokol GSD, HSD, Quick Haul, Short Haul a NBD patří k vrcholu nabídky v oblasti cargo kol (i bez motoru v případ modelu Short Haul).

Nákladní elektrokola Tern GSD, HSD, NBD a Short Haul. Foto: ©Citabikes
Nákladní elektrokola Tern GSD, HSD, NBD a Short Haul. Foto: ©Citabikes

Půjč si mě

Abychom seznámili zákazníky s novinkami a rozšířili informaci o tomto způsobu dopravy a dost možná i o „jiném životním stylu“, je možné cargo kola a další kola z naší nabídky označená v e-shopu příznakem  K_zápůjčce  vyzkoušet nejen v prodejnách ale především si je zapůjčit domů a otestovat je na typické dojezdové vzdálenosti a reliéfu tratě, s nákladem, spolujezdcem, dětmi, psem či kočkou, hudebním nástrojem – čímkoli a kdekoli dle vaší libosti.

Pravidla zápůjčky nalzenete zde.

Příklady použití elektrických nákladních kol Tern. Foto: ©Citabikes
Příklady použití elektrických nákladních kol Tern. Foto: ©Citabikes

A na závěr to nejdůležitější:

Cargo Bike days – soboty 15.4. * 20.5. * 17.6.2023

V jarních měsících duben až červen navíc rozšiřujeme pracovní dobu i na sobotu 10:00 – 15:00 a každou třetí sobotu v těchto měsících tedy 15.4. * 20.5. * 17.6. 2023 máme speciální dnyCargo Bike Dayszaměřené na testování elektrických cargo kol. Vaší návštěvu v pražském obchodě se pokusíme co nejvíce zpříjemnit a tak můžete očekávat:

 • Testovací jízdy kol Tern
 • Konzultace
 • Občerstvení
 • Hodnotný voucher na nákup kol Tern

Nezdráhejte se vzít s sebou děti, domácí mazlíčky, boxy, tašky – vše, co chcete přepravovat nebo s kým na kole jezdit. Řešení najdeme. Těšíme se na Vás.

Tým Citybikes

REKLAMA

Prodejna Citybikes Praha

Náměstí Svatopluka Čecha 1348/3, 101 00 Praha 10 – Vršovice

Otevírací doba:
Po- Pá: 10:00 – 19:00, So: duben až červen 10:00-15:00, Ne: zavřeno
+420 234 139 444
[email protected]

Prodejna Citybikes Brno

Galerie SFINX, Hrnčířská 6, 602 00 Brno-Královo Pole

Otevírací doba:
Po- Pá: 10:00 – 12:00, 13:00 – 18:00, So, Ne: zavřeno
+420 234 139 444
[email protected]

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA