REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

Bavorsko-české týdny přátelství u nejzápadnějšího bodu Česka

Přemýšlíte kam zavítat v jarních či letních měsících? A co třeba Aš, na špičku republiky? Čeká vás tu nejen krásná příroda, ale i festival česko-německého přátelství plný bohatého programu. Prohlubujte vztahy s našimi sousedy, možná navážete přátelství na celý život!

Máte rádi turistiku? Tak právě na Ašsku začínají všechny dálkové turistické trasy, například Stezka Českem. Navštívíte hranici tří zemí, tedy Čech, Bavorka a Saska, zvanou Trojmezí. Vydáte se údolím Bílého Halštrova po krásné procházce. A ti co milují památky, objeví kouzelnou nejzápadnější rozhlednu Háj nebo zříceninu hradu Neuberg.

Kousek od nejzápadnějšího bodu se rovněž nachází Most Evropy nebo také Most přátelství, který symbolizuje propojení Německa s Českem a dobrých sousedských vztahů.

REKLAMA

A právě tyto dobré vztahy můžeme letos oslavit na přeshraničním regionálním festivalu nazvaném Bavorsko-české týdny přátelství, který započne 19. 5. a potrvá až do 6. 8. 2023. Jeho cílem je hlavně propojit a prohloubit stávající vztahy a kulturu mezi Bavorskem a Českou republikou. Uskuteční se v Selbu, Aši a okolních regionech.

Těšit se můžete na přeshraniční regionální festival Open Air Dancing Friends, řadu přírodních a zážitkových akcí, sportu, kultury, koncertů, konferencí a hlavně setkání se sousedy.

Všichni jste srdečně zváni objevit obě strany hranic našich regionů!

Veškeré informace naleznete na www.tydnypratelstvi2023.eu a na www.info-as.cz.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA